Mangal yapmak için hırsızlık yaptı

Konya'da bir eve giren şüpheli, ev sahibinin buzdolabında bulunan 30 kilo et ile yağ, peynir ve çaydanlık çaldı. İkinci kattan atlayarak kaçmaya çalışan hırsız polislerin önüne düşünce yakalandı.

Olay, merkez Karatay ilçesi Hacı İbali Mahallesi Cemre Sokak'ta bulunan bir evin 2. katında meydana geldi. İddiaya göre, hırsızlık ve çeşitli suçlardan çok sayıda kaydı bulunan Ramazan S. (30), tırmanarak çıktığı ikinci kattaki eve pencereden girdi.

Eve giren hırsız, buzdolabından 30 kilo kuşbaşı et, margarin, peynir, çaydanlık ve sofra bezi çaldı. Çaldığı malzemelerle 2. katın penceresinden aşağı atlayan Ramazan S., o bölgede görevde olan polislerin önüne düştü. Şahsı çaldığı eşyalarla yakalayan polis, çalınan malzemeleri görünce şaşkınlığını gizleyemedi. Gözaltına alınan şüphelinin polislere verdiği ifadesinde, 'Gece mangal yapacaktık, yiyecektik onun için çaldım' dediği öğrenildi.

Konut dokunulmazlığı ve hırsızlık suçundan adliyeye sevk edilen şüpheli Ramazan S., çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

BİZE ULAŞIN