Atatürk Havalimanı'nda olay

UEFA Şampiyonlar Ligi grup maçında temsilcimiz Galatasaray ile yarın karşılaşacak olan Manchester United İstanbul'a gelişi olaylı oldu.

İngiliz takımı karşılamaya gelen yüzlerce taraftar maytap ve meşale yaktı. Olay yerine gelen polisler taraftarlara müdahale etti. Müdahalede polis biber gazı kullandı. Güvenlik nedeniyle Manchester United kafilesi Genel Havacılık terminalinden çıkarıldı.

Sponsoru olduğu Türk Hava Yolları'na ait özel bir uçakla saat 20.15'de İstanbul'a gelen Manchester United kafilesini Atatürk Havalimanı'nda Galatasaraylı idareciler karışladı. Bu arada Atatürk Havalimanı'na gelen çok sayıda Galatasaray taraftarı, takımları lehine tezahüratlarda bulundu. Polis bölgede geniş güvenlik önlemi alırken, otobüslerle havalimanına gelmek isteyen taraftarın havalimanına girişlerine izin verilmedi. Taraftarlar nedeniyle çevik kuvvet ekipleri, Atatürk Havalimanı'nda geniş güvenlik önlemi aldı.

İngiliz takımını karşılamaya gelen Galatasaraylı taraftarlar meşale ve maytaplar yakmaya başladı. Dış Hatlar Geliş Terminali kapısına doğru ilerleyerek camları yumruklamaya başlayan taraftarlara çevik kuvvet ekipleri biber gazıyla müdahale etti. Daha sonra olay yerine gelen Galatasaray Yöneticisi Abdurrahim Albayrak, çevik kuvvet otobüsü içinden megafonla konuşarak taraftarlara sakin olma çağrısında bulundu.

Albayrak, "Biz bir dünya takımıyız. Bu tip şeylere kesinlikle müsaade etmeyiz. Sağ olsun taraftarlarımızda bana hak verdiler. Manchester United bizi orada çok iyi karşıladı. Bu tip kötü olaylara hocamız ve takım da çok üzülür" dedi.

Olaylar nedeniyle güvenlik güçleri İstanbul'a gelen Manchester United kafilesini Atatürk Havalimanı Genel Havacılık Terminali'nden çıkardı. Kafile buradan otobüsle havalimanından ayrıldı.

BİZE ULAŞIN