Çalacak bir şey bulamayınca...

Adana'da bir evin avlusunda bulunan iş yerine giren hırsız etrafı kolaçan ettikten sonra çalacak bir şey bulamadığı için giderken evin önündeki ayakkabıları alıp götürdü. Hırsızlık olayı güvenlik kamerasına yansıdı.

Merkez Yüreğir ilçesinde meydana gelen olayda, bir kişi gece yarısı daha önceden de hırsızlık yaptığı demir doğrama atölyesine girmek istedi. Ancak demir kapının kilitli olduğunu gören şahıs kilidi kırarak kapıdan içeri girdi. Avluda bulunan iş yerine giden hırsız bir süre etrafına bakındıktan sonra çalacak bir şey bulamadı. Bu kez avluda bulunan arabanın kapılarını ve bagajını açmaya çalıştı ancak başarılı olamadı.

Hırsız çalacak bir şey bulamadığını düşünerek avludan ayrılırken evin birinci katının kapısının önündeki ayakkabıları görerek geri dönüp 3 çift ayakkabıyı alarak dışarı çıktı. Hırsız daha sonra ipte bulunan bir kaç çamaşırı da çalıp ayakkabılar görünmesin diye üzerine sardıktan sonra çok sakin bir şekilde evden ayrıldı. Hırsızlık olayı ev sahibi Bülent Ötünç (47) tarafından taktırılan güvenlik kamerası tarafından saniye saniye görüntülendi.

Kiracı Gülfidan Mavruk (23) sabah kalkıp bakkala ekmek almaya gitmek istedi ancak ayakkabılarını bir türlü bulamayınca ev sahibine haber verdi. Ev sahibi de güvenlik kamerasına incelediğinde hırsızlık olayının gerçekleştiğini gördü. Bunun üzerine olay polise bildirildi. Polis olay yerine gelerek inceleme yapıp hırsızı aramaya başladı.

Ev sahibi Ötünç, daha önce iş yerine 3 kez hırsızın girdiğini 2 kez oğlunun bisikletini, 1 kez de iş yerinden malzeme çaldığını, kiracasının da evine girerek hırsızlık yaptığını bu nedenle güvenlik kamerası taktırdığını demir kapıya da "bu kapıdan sonra güvenlik kamerası var" diye yazı astıklarını ancak yine de hırsızlarla baş edemediklerini söyledi.

Kiracı Mavruk ise hırsızın bütün ayakkabılarını çaldığını giyecek ayakkabısı kalmadığı için ayağına olmayan terlikle dolaşmak zorunda kaldığını kaydetti.

BİZE ULAŞIN