İşadamını böyle soydular

Gaziantep’te hırsızlar bir işadamının parasını çalmak için yaptığı bütün tezgah güvenlik kamerasına anbean yansıdı. Hırsızlar 100 bin TL’yi alarak kaçmasının ardından çalışma başlatan polis bir şüpheliye ulaşmayı başardı.

Olay Karagöz Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre burada bir bankaya gelen ve para çeken bir işadamı soygun için 3 kişi tarafından takibe alındı. Bankadan parayı çeken işadamı soygunculardan habersiz cadde üzerinde park halindeki otomobiline giderek bindi. İşadamının gideceği yönü daha önceden tespit ettiği ileri sürülen şüpheliler işadamının otomobille geçerken durması için bu sokağa taş koydu. Yaşananlar anbean güvenlik kamerasına yansırken bankadan ayrılan işadamı hiçbir şeyden habersiz tahmin edildiği gibi taş konulan sokağa girdi. Her zaman geçtiği sokakta taşı gören işadamı aşağı inerek taşı kaldırmak istedi.

Tam bu sırada harekete geçen hırsızlar otomobilde koltuğun üzerinde bulunan ve içinde 100 bin TL olan çantayı alarak kaçtı. Taşı kaldırdıktan sonra tekrar otomobiline bilen işadamı koltuktaki para çantasını göremeyince durumu hemen polise bildirdi. Kısa sürede olay yerine gelen polis bölgede hemen çalışma başlattı. Olay yerindeki görgü tanıklarına ulaşmaya çalışan polis bölgedeki bütün güvenlik kameralarını da incelemeye aldı. Yaklaşık 20 güvenlik kamerasında saatlerce görüntüleri izleyen polisin ısrarlı çalışması sonuç verdi.

Yapılan incelemelerde hırsızların ve işadamının yaptığı bütün hareketler tek tek tespit edildi. Kimliğini tespit ettiği şahsın Adana'da olduğunu öğrenen polis hemen harekete geçti. Adana'da gözaltına alınan şüpheli Gaziantep'e getirilerek ifadesi alındı. İfadesinde suçlamaları ret eden şahıs adliyeye sevk edildi.

BİZE ULAŞIN