İstanbul'da narko-terör operasyonu

İstanbul Narkotik ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri 7 ilçede ortak operasyon düzenledi. Karadan çevik kuvvet, havadan polis helikopteri desteğinde 400 polisle gerçekleştirilen operasyonda, aralarında yasa dışı terör örgütü DHKP/C üyesi 13 kişinin de bulunduğu 34 kişi gözaltına alındı.

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü ekiplerinin desteği ile başta Maltepe Gülsuyu Mahallesi olmak üzere 7 ayrı ilçede eş zamanlı operasyon düzenledi. Yaklaşık 400 polisin katıldığı dev operasyonda aralarında yasadışı terör örgütü DHKP/C üyesi 13 kişinin de bulunduğu 34 kişi gözaltına alındı. Helikopter ile de desteklenen operasyonda şüphelilerin kaldığı ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda 9 silah, 354 gram esrar, 2 hassas terazi,113 gram kokain, 128 gram bonzai uyuşturucusu, 2 suikast tabancası, 1 pompalı tüfek, 6 tabanca ele geçirildi.

Maltepe Gülsuyu Mahallesi'nde gözaltına alınan ve DHKP-C örgütü üyesi olduğu iddia edilen 13 şüphelinin 'biz sokakları uyuşturucu satıcılarından, fuhuş yapanlardan ve hırsızlardan temizliyoruz' diyerek, semt sakinlerinin sempatisini kazanmaya çalıştıkları ileri sürüldü.
Öte yandan operasyonda gözaltına alınan ve uyuşturucu şebekesinin lideri olduğu ileri sürülen 'Michael' lakaplı Mikail Ö.'nün, hırsızlık, yankesicilik gibi suçlardan çok sayıda sabıka kaydının bulunduğu ortaya çıktı.

BİZE ULAŞIN