Tacizci serbest bırakılınca mahalleli ayaklandı

Evli kadını taciz ettiği ileri sürülen bir kişi evinin önünde toplanan gençlere ateş açtı. Zanlı her iki olaydan da serbest bırakılınca mahalleli sokağa döküldü

Bakırköy Osmaniye Mahallesi'nde bir hafta önce meydana gelen olayda F.P. adlı evli kadın, kendisini zorla öpmek isteyen E.T'nin dudaklarını ısırdığını öne sürerek şikâyetçi oldu. Olaydan sonra tacizden gözaltına alınan E.T, sevk edildiği mahkeme tarafından serbest bırakıldı. E.T., bu kez de evinin önünde toplanan mahalleli gençlere av tüfeği ile ateş etti. Her iki olayda da E.T.'nin serbest bırakılmasının ardından mahalleli, E.T.'nin evinin önüne yürüdü.

SERBEST BIRAKILDI

Fabrikalar Caddesi'nde F.P., adlı kadın Osmaniye Polis Merkezi'ne giderek kendisine tacizde bulunan E.T.'nin, zorla kendisini öpmek istediğini, karşı çıkması üzerine de dudaklarını ısırdığını iddia ederek şikâyette bulundu. Bunun üzerine E.T, gözaltına alındı. Geceyi nezarethanede geçiren E.T., bir gün sonra Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı'na sevk edildi. Savcının tutuklama istemiyle mahkemeye sevk ettiği E.T., mahkeme tarafından serbest bırakıldı. Olayın duyulmasının ardından mahalleli bir grup genç, evin önüne gitti. Ailesiyle birlikte kalan E.T., bu kez de evde bulunan av tüfeğiyle ateş etti. Tekrar gözaltına alınan E.T., yine çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldı.

TACİZCİ MAHALLEYİ TERKETTİ

E.T. serbest bırakılınca, mahalleli E.T.'nin dairesinin camlarını taşla kırarak mahalleyi terk etmesi için tehditler savurdu. E.T. bu gelişmenin ardından mahalleyi terk etti. Ancak mahallelinin öfkesi bitmek bilmedi. Osmaniye Meydanı'nda toplanan aralarında kadınların da bulunduğu 60 kişilik gurup, "Osmaniye'de sapık istemiyoruz", "Polis sapığı bize teslim et" gibi sloganlar atarak tacizcinin oturduğu sokağa doğru yürüyüşe geçti. Grup, sokak girişinde Bakırköy İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından durduruldu. Taşkınlık yapmayacaklarını belirten mahalle sakinleri, evin önünde slogan attıktan sonra sessizce dağıldılar.

BİZE ULAŞIN