Ambulansın Taksim sınavı

Taksim Yayalaştırma Projesi çalışmaları nedeniyle oluşan trafik, sürücülerin yanı sıra sağlık ekiplerine de zor anlar yaşattı. Taksim'de otobüsün çarptığı bir yaralıyı hastaneye götürmeye çalışan ambulansın trafik ile imtihanı, ilginç görüntüler oluşturdu.

Taksim Meydan Yayalaştırma projesi çalışmaları, tartışmaları da beraberinde getirdi. Proje bazı grupların tepkisini çekerken, başlayan çalışmalar nedeniyle oluşan trafik de sürücüleri isyan ettirdi. Taksim'de çalışmalar nedeniyle oluşan trafikte zaman zaman sağlık ekipleri de zor anlar yaşadı. Taksim Meydan'da yaşanan bir kaza sonrası ambulansın trafikte kalması, kameralara yansıdı.

Olay, dün akşam saatlerinde Taksim Meydanı'nda yaşandı. Meydanda manevra yapmaya çalışan bir otobüs, Kemal T. isimli yayaya çarptı. Çarpmanın etkisiyle yere düşen Kemal T., acı içeriisnde kıvranmaya başladı. Olay yerine hemen ambulans çağrıldı ancak asıl sorun bundan sonra başladı.

Yaralıyı sedye ile ambulansa koyan sağlık görevlileri trafik nedeniyle hareket edemeyen otobüslerin arasında kaldı. Vatandaşlar ve polis ekipleri, otobüslerin yolu açması için büyük çaba sarf etti. Otobüs duraklarından kurtulan ambulans, bu kez de trafiğe takıldı. Anons ederek yolu açmaya çalışan ambulans şoförünün çabaları da sonuç vermedi. Birkaçyüz metre yakında bulunan Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gidemeyen ambulans, çareyi yaya kaldırımına çıkmakta buldu. Kaldırıma çıkan ambulansa yayalar yol verdi. Ambulans uzun uğraştan sonra hastaneye gidebildi.

Yaşananlara isyan eden bir vatandaş, "Taksim trafiği ne ambulans girebiliyor ne otobüs gidebiliyor. Otobüs manevra yaparken yayaya çarptı' dedi.

BİZE ULAŞIN