O bebek devlet korumasında

Isparta Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'ne akşam saatlerinde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesindeki 0-12 yaş Çocuk Yuvası'nın ekipleri gelerek annesini soyadıyla adlandırılan Yıldırım bebeği yeni yuvasına götürdüler.

Anne Nevin.Y'nin istemediği bebek Isparta Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nin Yeni Doğan Yoğum Bakım Ünitesi'nden alınarak Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesindeki 0-12 yaş Çocuk Yuvası'nın ekiplerine teslim edildi. Savcılık kararıyla hastaneye gelen 4 bayan görevli bebeği alarak kendilerini dışarıda bekleyen minibüsle yeni yuvasına götürdüler.

ONA 'YILDIRIM BEBEK' DENİLDİ

Hastane Başhekimi Uzm. Dr. Mehmet Topal ise gazetecilere yaptığı açıklamada bebeğe isim verilmediğini annenin soyadıyla misafir edildiğini söyledi. Topal, 'bebek doğduktan sonra takip amaçlı yeni doğan yoğun bakımına alındı. Bebek sağlıklıydı. Misafirimiz olarak hastanede kaldı. Normal doğumla dünyaya geldi. Bu süre içinde annesinin yanına getirilmedi. Bebeğe hemşireler isim vermedi. Yeni doğan bebeklere soyadı verilir. Ona da Yıldırım bebek adı verildi' diye konuştu.

ANNE TABURCU OLDU

Öte yandan Nevin Y'nin Isparta Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nden taburcu edilerek tekrar cezaevine gönderildi. Nevin Y'nin taburcu edilmeden önce iki psikologla görüştüğü ve bu görüşme sonucunda da bebeğe bakmayı istemediğini söylediği öğrenildi.

ÜÇ BAKICIYLA BAKILACAK

Isparta Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Yakup Kütük, bebeğin bundan böyle yuvada 3 bakıcısı olacağını ve 24 saat içerisinde değişik vardiyalarda bu bakıcıların bebeğe bakacaklarını artık bebeğin devlet korumasında olduğunu söyledi.

BİZE ULAŞIN