'Ayna'ya son bakış

Cemil Özeren'in cenazesinde en önde saf tutan Erhan Güleryüz, yıllarca Ayna grubunda birlikte müzik yaptığı arkadaşının posterine baka baka ağladı

Tedavi gördüğü hastanede karaciğer yetmezliği yüzünden 50 yaşında hayatını kaybeden, müzik grubu Ayna'nın solisti Cemil Özeren dün Fatih Camisi'nde kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı. Törene Özeren'in yakınları, eski eşi Güliz Köse, oğlu Ali Ozan Özeren ve sanatçı dostları; Erhan Güleryüz, Hakan Peker, Atilla Taş, Destan Grubu'ndan Hakan, Murat Göğebakan, Gani Şavata ve yapımcı Erol Köse gibi isimler katıldı. Tören sırasında Erol Köse'yi Cemil Özeren'e vefasızlıkla suçlayan Ayna grubunun diğer solisti Erhan Güleryüz'ün yan yana hiç gelmemesi dikkat çekti. Güleryüz, tabutun başından hiç ayrılmayınca Köse ön tarafa geçmedi. Yapımcı Erol Köse, cenaze arabasına bindirildikten sonra tabutunu öperek Özveren'e veda etti. Erhan Güleryüz ise cenaze başında uzun süre gözyaşı döktü. Basın mensuplarının ısrarlı sorularını cevapsız bırakan Güleryüz, arkadaşı Cemil Özverin'in posterini öperek uzun süre ağladı.

YENİ SİNGLE YOLDA!

Yapımcı Erol Köse cenaze töreninde yaptığı açıklamada Özeren'in hayattayken sağlığını ihmal ettiğini ileri sürdü. Sanatçının alkole bulaştığını ve hastaneye yatırıldığında oradan kaçtığını söyleyen Köse, "Onu bu noktaya getiren farklı sebepler de vardı; grubun dağılması gibi... Ama sağlığına dikkat etmedi. Bir single yapmıştı. Önümüzdeki günlerde onun hatırasına çıkartacağız onu. Maddiyata önem vermeyen birisiydi" dedi. Şarkıcı Hakan Peker ise Özeren için "Son dönemde yaşadıkları çok kötüydü. Biz sanatçıların hepsi öyledir. Sanatçılar daha doğrusu müzik aşkı olan insanların durumu iyi değildir" dedi. Özeren'in cenazesi Büyükçekmece Mezarlığı'nda defnedildi.

BİZE ULAŞIN