Başına yüzlerce kiloluk kapı düştü

1.5 ay önce işe başlayan Eda Kızılaslan başına düşen kapının altında ezilerek feci şekilde can verdi

İstanbul DES Sanayi Sitesi'nde önceki gün yaşanan iş kazasında bir kişi öldü. Olay, Dudullu Organize Sanayi Bölgesi'ndeki DES Sanayi Sitesi'nde yer alan Nural Metal Yapı Elemanları Sanayi Limited Şirketi'nde önceki gün 18.00'de meydana geldi. İddiaya göre, 24 yaşındaki Eda Kızılaslan, 1.5 ay önce şirkette muhasebeci olarak işe başladı. Olay günü iş çıkışında, Kızılaslan'ın üzerine 3 halatı aynı anda kopan metal kapı düştü. Yüzlerce kilo ağırlığındaki kapı, Kızılaslan'ın kafatasını parçaladı. Kızılaslan, olay yerinde can verdi. Olay yerine sağlık ekibi ve polis çağırıldı. Polis, çevreyi güvenlik şeridiyle kapatttı. Cumhuriyet savcısı, Kızılaslan'ın cenazesi ve kapı çevresinde incelemelerde bulundu.

BAKIM YOK İDDİASI

Cenaze, incelemelerin ardından Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna, oradan da otopsi için Adli Tıp Kurumu'na götürüldü. Kızılaslan, dün Sakarya'nın Karasu ilçesi Darıçayırı Köyü'nde toprağa verildi. Firma sahiplerine tepki gösteren baba Kazım Kızılaslan, "Kapının periyodik bakımı yapılmamış. Kızım 1.5 ay önce işe başlamıştı. Kimseden korkmazdı. Pırıl pırıl kızımdan ayrıldım" dedi. Olayın ardından firma sahibi Osman K., ihmal nedeniyle ölüme sebebiyet vermekten Dudullu Polis Merkezi'ne götürüldü. Osman K., ifadesinin ardından adliyeye sevkedildi. Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

YAKINLARI ŞOKE OLDU

Sıkı bir Galatasaray taraftarı olan Kızılaslan'ın ölümü, gözyaşlarına boğulan yakınlarında şok etkisi yarattı. Kızılaslan'ın hayranı olduğu ve uğruna facebook'ta hayran sayfası açtığı şarkıcı Ceren Ayhan, "Güle güle kızım. Kelimeler bitti ve biz sedasız 'Eda'sız kaldık. Mekanın cennet olsun" dedi.

BİZE ULAŞIN