'Tecavüz odası'ndan nikâha

Ayrılmak istediği nişanlısı tarafından ailelerin hazırladığı odada tecavüze uğrayan 18 yaşındaki Özge A.'nın tutuklu nişanlısıyla cezaevinde evlendiği ortaya çıktı

Muğla'nın Fethiye ilçesinde nişanlısıyla kilitlendiği odanın penceresinden kaçarak ilişkiye zorlandığı gerekçesiyle şikâyetçi olan Özge A. ile tutuklu nişanlısının evlendiği ifade edildi. Olay, geçen ağustos ayının başında Fethiye'de yaşanmıştı. 18 yaşındaki Özge A., jandarmaya giderek yakınları tarafından yaklaşık 4 aydır nişanlı olduğu Taşkın G. (28) ile aynı odaya kilitlendiğini, pencereden kaçarak kurtulduğunu ifade etmişti. Genç kız, ailelerin hemen evlilik istediğini söyleyip, "Ben isteksiz davranınca ailem beni nişanlımın halasının evine götürdü. Bütün aileler oradaydı. Nişanlımla aynı odaya sokulduk ve kapı kilitlendi. Evliliğe ikna olayım diye ilişkiye girmemizi istediler. Şikâyetçiyim" demişti.

'YANLIŞ ANLAŞILDIM'
Bu ifadeler üzerine genç kızın anne babası ile Taşkın G. ve babasının da aralarında bulunduğu 9 aile üyesi tutuklandı. İtirazlar üzerine Taşkın G. dışındaki sanıklar serbest kaldı. Tutuklu sanık hakkında "cinsel istismar ve saldırı" ile "alıkoyma", tutuksuz sanıklar hakkında ise "tecavüze yardım ve yataklık" suçlarından Fethiye Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Davanın önceki günkü ilk duruşmasında Özge A. ile Taşkın G.'nin, olaydan yaklaşık bir ay sonra nikâh masasına oturduğu ortaya çıktı. Artık "evli" olan çift ifadelerinde, olayın yanlış anlaşıldığını savundu. Özge A., "Nişanlımla kendi rızamla o eve gitmiştim. Yataktayken biri gelince pencereden atladım. Ayağım incinince sinirle şikâyetçi oldum" dedi. Ancak bu ifade de eşini cezaevinden kurtarmaya yetmedi. Mahkeme, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

BİZE ULAŞIN