Havalar nasıl olacak?

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmaranın güney ve doğusu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu'nun güney ve batısı, Batı Karadeniz kıyıları, Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyılarının yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. İç Anadolu, İç Ege ve Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik beklenmiyor. Ülkemizin büyük bir bölümünde mevsim normalleri civarında, İç Anadolu bölgesinde mevsim normallerinin 2 ile 4 derece altında, Doğu Anadolu'da mevsim normallerinin 1 ila 3 derece üzerinde seyredecek.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

METEOROLOJİ'DENUYARILAR

SİS UYARISI: İç Ege, Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile İç Anadolu'da yer yer sis hadisesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ulaşımda aksamalar, görüş mesafesinde azalma, vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, güney ve doğu (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Çanakkale, Yalova, Bursa, Bilecik ile Balıkesir'in kuzeyi) çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EGE: Az bulutlu, iç kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde gece ve sabah saatlerinde yoğun olmak üzere yer yer sis hadisesi bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusunun sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Çok bulutlu, bölgenin doğusunun yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.

BATI KARADENİZ:
Parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimlerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde sabah saatlerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz ile Trabzon ve Rize çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU:
Parçalı ve çok bulutlu, güney ve batısının aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...
BİZE ULAŞIN