Tecavüz zanlısı sahte polisler yakalandı

Ümraniye'de, kendilerine polis süsü vererek tecavüz ettikleri yabancı uyruklu bir kadının cep telefonları ile parasını gasp ettikleri öne sürülen 3 kişi kıskıvrak yakalandı.

İddiaya göre olay, 20 Kasım Salı akşamı yabancı uyruklu M. K. G.'nin (27) Armağanevler Mahallesi Alemdağ Caddesi 448/3 dairenin balkonundan aşağı atlamasıyla ortaya çıktı. Vatandaşların ihbarıyla olay yerine gelen sağlık ekibi, bacakları kırılan kadını Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırdı. Ümraniye Asayiş Büro Amirliği ekipleri tarafından yarılan detaylı araştırmada kadının balkondan düşmediği, kendisini polis olarak tanıtan kişilerden kaçmak isterken düşerek yaralandığı anlaşıldı.

Soruşturmayı derinleştiren polis, olaya karışan Hacı A. (31), Gökün Ç. (24) ve Selami S.'yi (28) Üsküdar'daki bir adreste gözaltına aldı. Zanlıların, kendilerine polis süsü vererek kadınları gasp ettiği belirlendi. Bu arada polis, kadınlarla irtibatlı olduğu tespit edilen 2 kişiyi de gözaltına aldı. Ümraniye adliyesine çıkartılan şüpheliler hakkında 'yağma ve kasten yaralama', 'fuhuşa teşvik ve aracılık', 'alı koymak' ve 'nitelikli cinsel saldırı' suçlamalarından işlem yapılacağı kaydedildi.

Öte yandan, sağlık kontrolü için emniyetten çıkartılan zanlıların karakol önünde toplanan yakınları, çekim yapan gazetecileri engellemek istedi.
BİZE ULAŞIN