Türk kızına Bambi ödülü

7 yaşındaki Mercan Fatma Türkoğlu, Almanya'nın en prestijli medya ödülü Bambi'ye layık görüldü. Nürnberg'de yaşayan Türkoğlu, bu ödülü alan en genç isim oldu

Almanya'nın en önemli medya ödülü olarak kabul edilen Bambi ödülleri, Düsseldorf kentinde düzenlenen törenle bu yılki sahiplerini buldu. Hubert Burda Media yayın kuruluşu tarafından bu yıl 64'üncüsü düzenlenen törene, siyaset, spor, sanat ve kültür alanından çok sayıda kişi katıldı. Ünlü şarkıcı Celine Dion'un sunuculuk yaptığı törende, Christian Zübert'in "Dreiviertelmond" (Son Dördün) filminde "Hayat" adlı Türk kızını canlandıran 7 yaşındaki Mercan Fatma Türkoğlu "en iyi yetenek" ödülünü aldı. Türkoğlu, Bambi ödülü alan en genç isim olarak da ödül tarihine geçti. Nürnberg'de yaşayan ve İranlı bir anne ile Türk babanın kızı olan Türkoğlu, ödülü aldıktan sonra yaptığı konuşmada, annesine, okuluna ve öğretmenine teşekkür etti.

BAMBİ ALAN İLK LATİN
"Yeni Başlayanlar için Türkçe" adlı film "Ulusal Film" kategorisinde Bambi ödülü alırken, "Uyum" dalındaki ödülü Berlin'de sokak ortasında Arap kökenli gençler tarafından dövülen haham Daniel Alter aldı. Geçtiğimiz 14 Ekim'de 39 kilometreden dünyaya atlayarak rekor kıran Avusturyalı ekstrem sporcu Felix Baumgartner "Milenyum" dalındaki Bambi ödülüne layık görüldü. "Uluslararası Oyuncu" dalındaki ödülün sahibi ise Meksika asıllı Amerikalı oyuncu Salma Hayek oldu. 46 yaşındaki aktris siyah-dore karışımı elbisesiyle ve altın rengindeki takılarıyla gecenin en çok ilgi gören uluslararası ismiydi. Almanya'dan ödül alan ilk Latin sanatçı olan Hayek, ödülünü öperek gazetecilere poz verdi. Almanya'nın en prestijli medya ödülleri gecesinde sunuculuk yapan Celine Dion "eğlence" dalındaki ödülün de sahibi oldu. "Uluslararası pop" kategorisinde ödül alan İngiliz grup One Direction da gecede sahne aldı.

BİZE ULAŞIN