'21.7 milyonluk adam belediye işçisi' iddiası

Süper Loto'da 21.7 milyon liralık ikramiye isabet eden Kayseri'de, esnaf esnafa, komşu komşuya talihli şüphesiyle bakıyor. Yeni milyonerin Bünyan Belediyesi'nde temizlik işçisi olduğu söylentisi ise ilçede heyecan yarattı

Kayseri'de Süper Loto çekilişinde 6 bilerek 21.7 milyon liranın sahibi olan talihli dün de ortaya çıkmadı. Şanslı kuponun yatırıldığı bayinin bulunduğu Mevlana Mahallesi'nde esnaf esnafa, komşu komşuya talihli şüphesiyle bakarken, talihlinin belediye işçisi, güvenlik görevlisi ve bir apartman görevlisi olduğu yönündeki söylentiler dilden dile dolaşmaya başladı.

'İŞE GELMEYEN OLMADI'
Bu arada yeni milyonerin Bünyan Belediyesi'nde temizlik görevlisi olduğu söylentisi artınca, milyoner heyecanı bu kez de Bünyan'ı sardı. İlçede yaşayanlar, tanıdıkları belediye işçilerini yakın markaja alırken, Bünyan Belediye Başkanı Mehmet Özmen "21.7 milyonluk ikramiyenin bizim belediyede çalışan bir işçiye çıkmasını çok isterdim. Ama şu ana kadar böyle izlenim sezinlemedik. İkramiyenin çekildiği günün ertesinde işine gelmeyen personelimizde olmadı" dedi.

HERKES GÖZ HAPSİNDE
Şanslı kuponun yatırıldığı mahalledeki vatandaşlar da, dedektiflere taş çıkarırcasına talihliyi araştırıyor. Talihlinin aralarında olduğuna inanan mahalle sakinleri, birbirlerini göz hapsinde tutuyor. Hızlı yürüyenler, kaçamak bakanlar ve evden dışarı çıkmayanlar da baş şüpheliler arasında yer alıyor. Bayinin bulunduğu caddede market işleten Yusuf Ulubaş ise suçlunun suç mahalline tekrar dönmesinin, büyük ikramiye isabet eden talihli için de geçerli olduğunu düşünüyor. Talihliye isabet eden paranın çok büyük bir miktar olduğunu belirten Ulutaş, marketine gelenler arasında şüphelendiklerini de olduğunu söylüyor. Talihliye sınırsız veresiye hesabı açma vaadinde bulunan Yusuf Ulutaş, kendisinin de artık 1 yerine 3 kupon oynamaya başladığını anlatıyor.

'ORTAYA ÇIKMAZ'
Bayi Naci Emel ise 10 Kasım'daki Sayısal Loto'yu bilen 3 talihliden birinin yine kendi bayilerinden çıktığını hatırlatarak, "O talihli bir milyon lira almasına rağmen ortaya çıkmadı. Bir milyonu alan ortaya çıkmadıysa 22 milyonu alacak olan ise hiç çıkmaz" diye konuştu.

Ali ALTUNDAŞ / SABAH

BİZE ULAŞIN