Davetsiz misafir korkuttu

Başkent'te freni patlayan bir otomobil hızını alamayınca eve girdi. Olayda şans eseri ölen olmadı.

Nuri Baysal kontrolündeki 06 ZEU 90 plakalı araç, freni patlayınca kontrolü kaybedip eve girdi. Virajı almak isterken dönemeyince köşedeki 3 katlı binanın giriş katına giren araçta, şoför Nuri Baysal, ablası Hayriye Şahin ve Kadir Şahin yaralandı.

Görgü tanığı esnaf Burhan Ay, kaza yapan araçtakilerin hastane ziyaretine gittiklerini söyleyerek, 'Şoför sokağın başında freninin tutmadığını anlamış, virajı almak istemiş fakat hızlı geldiği için eve çarpmış' dedi.

ÇOCUKLAR ŞANS ESERİ KURTULDU

Freni patlayan ve hızını alamayan araç çocuk odasına girdi. 11 yaşındaki Bilgenur, 8 yaşındaki Seyfullah ve 7 yaşındaki Bünyamin Pider'in kaza anında odalarında olmamasıyla facianın eşiğinden dönüldü. Kaza anında içeride kahvaltı yaptıklarını ifade eden anne Döndü Pider, kahvaltı yaptıkları sırada büyük bir gürültü duyduklarını belirterek, 'Patlama olduğunu zannettik. Sonra sıvalar dökülmeye başladı. 5 dakika önce çocuklar odada bilgisayar başındaydılar. 70 yaşındaki kayınvalidem de aynı odada kalıyordu. Çocuklarım ölebilirdi. Son anda kurtulduk' diye konuştu.
Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

BİZE ULAŞIN