Taksim kadınların akınına uğradı

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle Taksim kadınların akınına uğradı. Kadınlar giydikleri ilginç kıyafet ve gelinliklerle kadına yönelik şiddeti protesto ederken, acılı aileler ise idamın geri gelmesini istedi.

Taksim, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle kadınların akınına uğradı. Galatasaray Meydanı'nda bir araya gelen çok sayıda kadın dayanışma örgütleri, kadına yönelik şiddeti protesto etti. Ellerinde 'Kadın cinayetlerini durduracağız' şeklinde kadın cinayetlerine karşı pankartlara yürüyüşe geçen kadınlara bazı erkeklerin de destek verdiği görüldü.

Eyleme Konya ve İzmir'de eşleri tarafından öldürülen kadınların aileleri destek verdi. Konya'da eşi tarafından öldürülen Dilber Yılmaz'ın babası, Fikret Keskin kızın öldürenlere ateş püskürdü.

Keskin, 'Kızım kocası tarafından öldürüldü. Buradan sesleniyorum idam geri gelsin, idam edilsin. Başka bir şey istemiyorum' dedi. Öte yandan bazı kadınlar da kadına yönelik şiddeti ilginç kıyafet ve gelinliklerle protesto etti.,

BİZE ULAŞIN