Demir kapı sonu oldu

Dudulu Organize Sanayi Bölgesi’nde işe yeni başlayan Eda Kızılaslan (24), üzerine düşen demir kapının altında ezilerek hayatını kaybetti. Kızılaslan’ın babası, kızının ölümü sonrası büyük şok yaşadı.

Olay, DES Sanayi Sitesi'nde geçtiğimiz hafta meydana geldi. İddiaya göre 24 yaşındaki Eda Kızılaslan, 1.5 ay önce şirkette muhasebeci olarak işe başladı. Olay günü iş çıkışında, Kızılaslan'ın üzerine 3 halatı aynı anda kopan demir kapı düştü. Yüzlerce kilo ağırlığındaki kapı, Kızılaslan'ın kafatasını parçaladı. Kızılaslan, olay yerinde hayatını kaybetti.

GENÇ KIZDAN GERİYE BU FOTOĞRAFLAR KALDI!

Genç kızın ölümüyle şok yaşayan babası Kazım Kızılaslan, "Fabrikadan çıkarken fabrikanın çelik kapısı üzerine düşmüş. Çelik halatlarının üçünün de koptuğunu söylediler. Savcı bey olayın bir cinayet değil iş kazası olduğunu, tedbirsizlik ve dikkatsizlik ihtimallerinin soruşturulduğunu belirtti. Fabrikanın kapısının yapılan periyodik bakımlarının iyi takip edilmediği düşünülüyor. Keşif için bilirkişi heyet istendi" dedi.

Kızılaslan işyeri sahiplerinin kapının bakımının yapıldığını iddia ettiğini ancak bakımı yapılan bir kapını aynı anda 3 çelik halatının da kopmasının bir tesadüf olamayacağını ifade etti.
BİZE ULAŞIN