Nazlı Sinem için Aslı Baş örneği

Nazlı Sinem Erköseoğlu'nun ölümündeki sır perdesinin aralanabilmesi için Aslı Baş davasında hazırlanan bilirkişi raporu örnek gösterilecek

Mankenler Kraliçesi Aslı Baş'ın hayatını kaybettiği olaydan sonra hazırlanan bilirkişi raporunda genç kadına düşmeden önce vurulduğu ve boynunun kırıldığı ifade edilerek, cinayete kurban gittiği savunuldu. İstanbul'da Paksoy kardeşlerin evinde ölen Nazlı Sinem Erköseoğlu'nun öldüğü olayla ilgili, bu raporun örnek gösterilmesi planlanıyor. Nazlı Sinem Erköseoğlu, 26 Eylül 2010'da İstanbul Gümüşsuyu'nda Paksoy Holding'in veliahtlarından Mahmut Emre Paksoy'un oturduğu apartmanın havalandırma boşluğunda cesedi bulunduğunda 24 yaşındaydı. Soruşturmayı sürdüren savcılık, Can Paksoy ile ağabeyi Mahmut Emre Paksoy hakkında "kasten adam öldürme" suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis isteğiyle dava açtı. Önce tutuklanan zanlılar sonraki duruşmalarda tahliye edildi.

ADLİ TIP'IN DİKKATİNE

19. Ağır Ceza Mahmemesi'nde görülen davada "genç kızın kafasının arkasında morluk tespit edildiği, bu ekimozun düşmekten kaynaklanmadığı, daha önce sert bir cisimle vurularak oluşabileceği"ne ilişkin bilirkişi raporu nedeniyle mahkeme, dava dosyasının Adli Tıp Kurumu'na gönderilmesine karar verdi. Erköseoğlu ile ilgili hazırlanan raporda, kafasının arkasında enseye doğru olan bölgede 6x8 büyüklüğünde sert bir cisimle vurulma sonucu oluştuğu ileri sürülen bilimsel bir mütalaa vardı ama Adli Tıp Kurumu'ndan gelen raporda buna değinilmiyordu. Nazlı Sinem'in babası Ergun Erköseoğlu'nun avukatı Rezan Epözdemir, 12 Aralık'taki karar duruşmasında mahkemeden, olay yeri inceleme tutanakları, otopsi raporu doğrultusunda tarafsız bilimsel kurulun hazırladığı raporun, Adli Tıp Kurumu tarafından da dikkate alınmasını isteyecek. Epözdemir, Aslı Baş olayı ile ilgili hazırlanan son bilirkişi raporunu örnek göstereceklerini açıkladı.

BİZE ULAŞIN