Dilenci parayı refüje gömdü

Adana'da, bebeğini istismar ederek dilenen kadının topladığı parayı, refüjde açtığı çukurda saklaması MOBESE kameraları tarafından ortaya çıkartıldı.

Olay, merkez Yüreğir ilçesi, Sinanpaşa Mahallesi'nde meydana geldi. MOBESE kameraları tarafından görüntülenen olayda bir kadın kucağına bebeğini alarak D-400 karayolu üzerindeki Hiltonsa Kavşağı'na gelip dilenmeye başlıyor. Bebeğini istismar edip sürücülerin duygularını sömürerek dilencilik yapan kadın gün boyunca kırmızı ışık yandığı sırada sürücülerden para topluyor.

Trafikte kendisinin ve bebeğinin hayatını hiçe sayarak dilenen yanına bir süre sonra bir erkek geliyor. Refüjde çimlerin arasına kazdığı çukuru açmaya başlayan kadın bir süre sonra buradan poşet içinde para çıkartıp yanına gelen kişiye veriyor. Şahıs, parayı aldıktan sonra ayrılırken kadın dilenmeye devam ediyor.

MOBESE'den olayı izleyen polislerin Akıncılar Polis Merkezi ekiplerine durumu bildirmesi üzerine kadın ile şahıs yakalanarak polis merkezine götürüldü.Yapılan incelemede kadın ve erkeğin üzerinden yaklaşık bin lira para çıktı. Hem kadına hem de erkeğe Kabahatlar Kanunu'na göre 74'er lira para cezası kesildi.

İŞTE O ANLAR!

BİZE ULAŞIN