Otomobilde infazda kan davası izi

Abdülmutalip Kelat'ın katil zanlılarını araştıran polis ilginç bir detaya rastladı. Zanlıların Kelat'ın kardeşinin öldürdüğü Fesih Şahin'in kardeşleri U.Ş ve T.Ş. olduğu tespit edildi

İstanbul Küçükçekmece'de, otomobilde öldürülen Abdülmutalip Kelat'la ilgili cinayet dosyasından kan davası çıktı. Bir büfeden alışveriş yaptıktan sonra otomobile binen Abdülmutalip Kelat (32), iki kişi tarafından kurşun yağmuruna tutuldu. Kimliği belirsiz zanlılar, 06 plakalı bir otomobille olay yerinden uzaklaştı. Cinayetin ardından kapsamlı araştırma başlatan polis, vücudundan ve kafasından vurularak öldürülen Abdülmutalip Kelat'ın erkek kardeşi Eyüp Kelat'ın, temmuzda Zeytinburnu'nda bir cinayet suçuna karışarak cezaevine girdiğini belirledi. Buradan yola çıkan dedektifler, Zeytinburnu'nda işlenen cinayette öldürülen Fesih Şahin'in ailesini incelemeye aldı.

KAMERA KAYITLARI VAR

Sonuçta da polis, kamera kayıtları ve delillerden yola çıkarak yaptığı incelemede, Abdulmutalip Kelat cinayetinde zanlıların 4 Temmuz'da Zeytinburnu'nda kaldırım taşı döşeyen taşeron firması işçilerinin öldürdüğü Fesih Şahin'in kardeşleri U.Ş ve T.Ş. olduğunu tespit etti. Polis zanlılardan U.Ş.'nin kardeşinin öldüğü sokak kavgasında darp edilerek bacağının kırıldığını belirledi. İki kardeşin cinayetin ardından kardeşini öldüren Eyüp Kelat'ın ağabeyini takibe alarak pazar günü otomobilinin içinde öldürdükleri belirlendi. Zeytinburnu'nda 4 ay önce öldürülen Fesih Şahin'in eşinin 4 aylık hamile olduğu ve olayın kaldırım taşı döşeyen işçilerin, Şahin kardeşlere "Taşa basmayın" demesi üzerine gerçekleştiği ortaya çıktı. U.Ş. ve T.Ş.'yi yakalamak için çalışma başlatıldı.

BİZE ULAŞIN