İstanbullulara yağış uyarısı

Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği İstanbul, 30 Kasım Cuma gününden itibaren yağışlı havanın etkisine girecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, İstanbul'da, son günlerde mevsim normallerinin 3-4 derece üstünde seyreden hava sıcaklıkları gündüz 17-18 derece, gece de 8-10 derece civarında hissediliyor.

Bugün ve yarın parçalı az bulutlu ve güneşli havanın etkili olacağı kentte, 30 Kasım Cuma günü ve hafta sonu yağış bekleniyor. Kentte, cuma günü ve hafta sonu lodosun etkisiyle hava sıcaklıklarında azalma olmayacağı belirtildi.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

SİS UYARISI: Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgeler ile Marmara ve Batı Karadeniz'de yer yer sis hadisesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ulaşımda aksamalar, görüş mesafesinde azalma, vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

FIRTINA UYARISI: Kuzey Ege'de kuvvetli fırtına uyarısında bulunuldu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Kuzey Ege'de yarın öğle saatlerinden itibaren güney ve güneybatı yönlerden 6-8 kuvvetinde (60-75 km/saat) fırtına, gece saatlerinde 7-9 kuvvetinde (75-90 km/saat) kuvvetli fırtına bekleniyor. Fırtınanın cuma akşam saatlerinden sonra etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor.

Fırtına nedeniyle meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı başta denizciler ve balıkçılar olmak üzere, ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması istendi.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Genellikle parçalı, zamanla bölgenin batısının çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor. Rüzgarın; öğleden sonra Çanakkale çevrelerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli olarak (30-60 km/s) esmesi bekleniyor.

EGE: Genellikle parçalı, zamanla Kıyı Ege'nin çok bulutlu, öğleden itibaren Muğla çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor. Rüzgarın; akşam saatlerinden itibaren Kıyı Ege'de güney yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

AKDENİZ: Batı Akdeniz ile zamanla bölge genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, gece saatlerinde Antalya çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin iç ve doğu kesimlerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla bölge genelinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla bölge genelinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla bölge genelinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin kuzey kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...BİZE ULAŞIN