3 yıl evli kaldık, bir kere bile ilişki yaşamadık

Şahin, eşi boşanma davasında nafaka isteyince "Kadınlık yapmadı ki" dedi. Gelin bakire çıktı. Ancak 5 bin TL tazminat ve 200 TL nafakaya hükmedildi

İzmir'de konuşma güçlüğü çeken ve yüzde 50 engelli raporu bulunan Şener Şahin 4 yıl önce ev sahibinin aracılığıyla Ayla Şahin (33) ile evlenmeye karar verdi. Şener Şahin'in memleketi Balıkesir'de yapılan düğünle çift dünya evine girdi. Gerdek gecesi eşine yaklaşan Şener Şahin iddiaya göre karısının "Hastayım. Bugün istemiyorum" demesini hoşgörüyle karşıladı. Daha sonra çift İzmir'deki evlerine döndü. Genç kadının ailesi, damatlarına "Bizimle yaşayın" önerisinde bulundu. Ancak Şener Şahin bunu kabul etmedi. İddiaya göre Ayla Şahin, anne ve babasıyla aynı evde kalmak istemeyen eşine tepki olarak aynı odada yatmamaya başladı. Şener Şahin için evlilik işkenceye dönüştü.

RAPOR İSTENDİ
Ayla Şahin, eşinin kazandığı parayı ailesine gönderdiğini, kendisini mağdur ettiğini, 3 yıl boyunca birlikte olmadıklarını belirterek Kemalpaşa 1.Asliye Hukuk Mahkemesi'nde boşanma ve tazminat davası açtı. Şener Şahin'in de duruşma sırasında karısıyla bir kere bile cinsel birliktelik yaşamadığını söylemesi üzerine çiftten doktor raporu istendi. Raporda Ayla Şahin'in bakire olduğu, Şener Şahin'in ise erkekliğinde bir problem olmadığı belirtildi. Çifti boşayan kadın hâkim, Ayla Şahin'in boşanma yüzünden yoksulluğa düşeceği, geçimsizliğe sebebiyet veren olaylarda kusuru bulunmadığı, Şener Şahin'in kusurlu olduğu ve Ayla Şahin'in mevcut ve beklenen menfaatlerinin boşanma yüzünden zedelendiği gerekçesiyle kadına 5 bin lira tazminat ve 200 lira nafaka verilmesine hükmetti. Şener Şahin karara avukatı aracılığıyla itiraz ederek temyize gönderdi. Fakat Yargıtay, yerel mahkemenin kararını onadı.

TAKILARI ALIP SATTILAR
İzmir'de yalnız yaşadığını anlatan Şener Şahin, nafaka ve tazminatın kendisine çok ağır geldiğini belirterek, "Asgari ücretle çalışıyorum. 300 lira kira veriyorum. Bana kadınlık yapmayan bir kişi için neden bu parayı ödeyeceğim. 3 yıl boyunca sürekli 'Hastayım. Bugün olmaz' diyerek ilişkiye girmek istemedi. Ayrı odada kaldı. Düğünde takılan 9 bilezik ve takıları alıp ailesiyle birlikte harcadı. Mağdur olan benim" dedi. Kararın düzeltilmesini isteyen Şahin, evliliği boyunca karısının akrabaları tarafından tehdit edildiğini öne sürdü. Şener Şahin'in ablası Ayşe Şahin ise, " Özürlü kardeşimi kandırdılar. 2 ay anne ve babamla görüştürmediler. Kızlarıyla evlenmesi için baskı yaptılar. Takıları aldılar"dedi.

BİZE ULAŞIN