Bebeğini doğurdu 5. kattan aşağı attı

Ece Y. yasak ilişki sonucu hamile kaldı. Dün Beyoğlu'nda sevgilisinin dairesinde doğum yapan genç kadın, bebeğini 5. katın tuvalet penceresinden ölüme yolladı

Beyoğlu'nda yaşadığı yasak ilişkiden doğan bebeğini erkek arkadaşının oturduğu apartmanın 5. Katının tuvalet penceresinden havalandırma boşluğuna atarak öldüren Ece Y. polis tarafından gözaltına alındı. Olay dün saat 14.00 sıralarında Beyoğlu Sururi Çeşme Sokak'ta bulunan bir binanın 5. katında yaşandı. 7 aylık hamile olan Ece Y. (22), gece saatlerinde sancılanarak bebeği dünyaya getirdi. Ece Y. 7 aylık olarak dünyaya getirdiği bebeğini erkek arkadaşının oturduğu apartmanın 5. Kattaki dairesinin tuvalet penceresinden havalandırma boşluğuna attı. Genç kadının bebeğini aşağı atmadan önce duvara vurduğu ileri sürüldü.

KOMŞULAR FARKETTİ

Cani anne, çamaşır asan bir kadının durumu fark etmesi üzerine yakayı ele verdi. Bebeği apartman boşluğunda gören kadının ihbarı üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, anneyi evden uzaklaşmadan gözaltına aldı. Sağlık kontrolü için Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürülen Ece Y., rahmindeki plasenta parçalarının alınması için ameliyata alındı. Ece Y. ifadesinde arkadaşının evindeyken sancılarının arttığını ve bebeğin dünyaya geldiğinde hareketsiz olması nedeniyle ölü doğduğunu zannedip aşağı attığını söylediği kaydedildi. Ece Y.'nin görüntülenmek istenmesi sırasında polis basın mensuplarının görüntü almasını engellemek için sert müdahalede bulundu. Ece Y.'nin tedavisi devam ederken erkek arkadaşının da ifadesinin alındığı ve olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği kaydedildi.

BİZE ULAŞIN