Patlayan telefon yangın çıkardı

Maltepe'de şarj sırasında patlayan cep telefonu yangına sebep oldu. Yangında yakınlarının mahsur kaldığını zanneden vatandaşlar, sinir krizi geçirdi. Dumandan etkilenen bir kadın, olay yerindeki ambülansta tedavi edildi.

Girne Mahallesi Doğuşkent Caddesi'ndeki bir sitenin 7. katında oturan Ayşe Ay, cep telefonunu pilini doldurmak için şarja taktı. Bir süre sonra telefon patlayınca odada yangın çıktı. Yangını kontrol altına alamayan Ay, durumu komşulara bildirerek itfaiyeden yardım istedi. Bu sırada yoğun duman nedeniyle bazı vatandaşlar da üst katlarda mahsur kaldı.

Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, yangının meydana geldiği daireye merdiven aracını yanaştıramayınca mahsur kalan Banu Aydın isimli kadının yanına binanın içinden çıkarak ulaştı. Aydın, itfaiye ekipleri tarafından yüzüne takılan oksijen maskesi ile binadan indirilerek sağlık ekiplerine teslim edildi. Dumanda etkilenen Aydın'a olay yerine gelen ambulans içerisinde oksijen tedavisi uygulandı. Bu sırada olay yerine gelen ve Aydın'ın mahsur kaldığını zanneden ablası Zehra Aydın fenalık geçirdi. Zehra Aydın ablasının durumunun iyi olduğunu görence sakinleşti. Yakınlarının mahsur kaldığını düşünen bir başka kadın da fenalık geçirince olay yerindeki vatandaşlar tarafından sakinleştirildi.

Yangın sırasında evde bulunan Ayşe Ay, televizyon izlediği sırada telefonun bulunduğu odada önce bir patlama sesi duyduğunu ardından yangın çıktığını söyledi.

BİZE ULAŞIN