Yasak aşka izin vermeyen anneyi merdaneyle öldürdü

Evli olduğu halde aşk yaşadığı genç kızın annesini, ayrılmalarını istediği için hamur merdanesiyle başına vurarak öldüren Onur Ö., kızın babasını da öldürme planı yaparken yakalandı

Kırıkkale Üniversitesi öğrencisi olan 18 yaşındaki G.S. ile evli ve iki çocuk babası 30 yaşındaki Onur Ö. 6 ay önce tanışıp ilişki yaşamaya başladı. G.S. önceki gün hamile kaldığından şüphelenince sevgilisi Onur Ö.'yü konuşmak için Pursaklar Fatih Mahallesi'ndeki evine çağırıp, eğer böyle bir durum varsa bebeği aldırmak istediğini söyledi. G.S. ile sevgilisi konuştuğu sırada eve gelen 37 yaşındaki anne Yasemin S., kızıyla birlikte olmasını onaylamadığı Onur Ö.'nün aynı zamanda evli ve çocuk sahibi olduğunu öğrenince kızına dönüp, "Sen bu adamın evli ve çocukları olduğunu biliyorsun. Neden hâlâ konuşuyorsun? Ayrılacaksınız" dedi. Onur Ö. ise anneye kızını sevdiğini ve onunla evleneceğini söyledi. Giderek büyüyen tartışma sırasında Onur Ö., mutfaktan aldığı hamur merdanesiyle Yasemin S.'nin başına vurdu. Ölen kadını evin küvetine taşıyarak olay yerini terk ederken Onur Ö. iddiaya göre G.S.'ye "Bizi kimse ayıramaz, babanı da öldüreceğim" diyerek kayıplara karıştı. Kadının cesedini eve geç gelen baba Sencer S. buldu.

'ENGELLEYEMEDİM'
Cinayet masası ekipleri inceleme yaptığı sırada eve gelen G.S. "Nasıl oldu bilmiyorum. Ben ekmek almaya gitmiştim. En son anneme bir şey lazım mı diye sormuştum" dedi. Ancak tavır ve ifadeleri şüpheli bulunan genç kız çapraz sorguda "Ben engellemeye çalıştım" diyerek olayı itiraf etti. Onur Ö.'nün babayı da öldüreceğini öğrenen polis, bir arkadaşı ile randevu ayarladığı zanlıyı buluşma yerinde kıskıvrak yakaladı. Onur Ö. emniyette konuşmadı. Ancak yapılan takipte, zanlının baba Sencer S.'yi öldürmek için olay yerine yakın bir yerde beklediği belirlendi. Mahkemeye çıkarılan Onur Ö. tutuklanırken, G.S. tutuksuz yargılanmak üzere bırakıldı.

BİZE ULAŞIN