Tartıştığı doktora kafa attı

Hasta çocuğunu götürdüğü hastanede, servisten dışarı çıkmayan Yasin A., tartışıp doktora kafa attı. Doktorun göz kenarına dikiş atıldı

Cuma 24.05.2013
ABONE OL

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Çocuk Hastanesi'nde görevli bir doktor, hasta yakını tarafından darp edildi. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Nöroloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ömer Faruk Aydın, doktorların servisleri gezdiği sırada hasta yakınlarının dışarı çıkmasını isteyen görevlilere güçlük çıkaran Yasin A. ile konuşmak istedi. Ancak Yasin A., tartıştığı doktora kafa attı. Göz kenarı açılan doktor Aydın'a acil serviste ilk müdahale yapıldı. Hasta çocuğun babası Yasin A. ise gözaltına alındı. OMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Leblebicioğlu, yaptığı açıklamada, saldırıyı kınadıklarını söyledi.

ÜNİVERSİTE KINADI
Sağlık görevlilerine yönelik şiddetin son dönemde çok sık yaşandığına işaret eden Leblebicioğlu, "Doktorlar vatandaşın sağlığı için gece gündüz çalışıyor. Bu tür saldırıların hastanemizde de ülkemizin çeşitli hastanelerinde de yaşanmasını arzu etmiyoruz. Üniversite olarak saldırıyı kınıyoruz. Bu saldırının yasal olarak da takipçisi olacağız" dedi.