Burnu demir cop değil kafa kırmış

İnönü'de VIP tribününde bir kişinin burnunun, sanıldığı gibi demir copla değil kafa atılması sonucu kırıldığı anlaşıldı. Olayla ilgili 6 kişi hakkında dava açıldı

Cumartesi 25.05.2013
ABONE OL
İnönü Stadyumu VIP tribününde 27 Nisan'da Beşiktaş- Orduspor maçında çıkan kavgayla ilgili soruşturma tamamlandı. İddianamede olay şöyle anlatıldı: Tribünde Beşiktaş'a karşı küfür ve hakaret içerikli tezahürat yapan Önder Boyalıklı, Halit Alkaç tarafından uyarılınca ona da küfür etti. Alkaç'ın burnuna kafa attığı Boyalıklı'nın arkadaşı İlker Aydın ve Alkaç'ın arkadaşı Erol Edizer de kavgaya katıldı. İş adamı Rauf Büyük ise arkadaşları Alkaç ve Edizer'e yardım için stada gizlice soktuğu demir copu çıkarıp, Boyalıklı ile Aydın'ı yaraladı. Boyalıklı'nın burnunu kırdığı iddiasıyla tutuklanan Büyük, itiraz sonucu serbest bırakılmıştı.

SEYİR YASAĞI İSTENDİ

Adli Tıp doktor raporuna göre Önder Boyalıklı'nın burnundaki kırığın hayati fonksiyonlarını orta derecede etkileyecek nitelikte olduğu, İlker Aydın'ın basit derecede yaralandığı, Erol Edizer'in ise sağ elinin parmağında zedelenme olduğu ifade edildi. Kamera kayıtlarına göre Boyalıklı'nın burnunun kırılmasına neden olan darbeyi Halit Alkaç'ın vurduğu tespit edildi. Şüphelilerden Önder Boyalıklı hakkında "hakaret ve yaralama" suçlarından 6.5 aydan 4 yıl 1 aya, İlker Aydın hakkında "yaralama"dan 3 aydan 9 aya, Erol Edizer ve Volkan Burak Uzun hakkında 4 aydan 1 yıla, Halit Alkaç hakkında 1.5 yıldan 4.5 yıla ve Rauf Büyük hakkında da 1 yıldan 3 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. İddianamede ayrıca tüm şüpheliler hakkında 6222 sayılı kanunun 18. Maddesi gereğince seyirden yasaklama talep edildi.