İzmir'de atlar dehşet saçtı

İzmir'in Konak İlçesinde, Türkçe Olimpiyatları Korteji'nden ve yol çalışmasından korkan atlar içinde yolcu bulunan fayton sürücüsünün kontrolünden çıkarak Kordon'u birbirine kattı.

Cumartesi 25.05.2013 00:00
Son Güncelleme: Cumartesi 25.05.2013 12:43
ABONE OL
Kordon'da bulunan araçlara çarpa çarpa ilerleyen atlar Gündoğdu Meydanı'nda bir taksiyle çarpışarak sıkıştı. Kaza sonucu eğerlerinden kurtulan atlar kaçmaya çalışsalar da kısa sürede yakalandı. Kazada, taksi ve faytonla birlikte 9 araçta maddi hasar oluştu.

İddialara göre, yolcularını alan fayton sürücüsü Osman Temen, Cumhuriyet Meydanı'ndan Gündoğdu Meydanı istikametine doğru atları sürmeye başladı. Atlar Gündoğdu Meydanı'na yaklaştığı sırada Türkçe Olimpiyatları Kültür Şenliği Korteji'nden ve yol yapım çalışmalarından korkarak koşmaya başladı.

Çevrede bulunan vatandaşlar panikle etrafa kaçıştı. Gündoğdu Meydanı'nda şoförlük yapan taksici Murat Dalgın(41) idaresindeki 35 T 7137 plakalı taksiyle karşıdan gelen atları fark etmeyerek faytonla çarpıştı. Atların çarptığı takside hasar oluştu. Faytonun sıkışmasına rağmen h'la koşmaya çalışan atlar bu sefer eğerlerinden kurtularak kaçmaya başladı. Kurtulan atlar çevreye fazla zarar vermeden civarda bulunan diğer faytoncular tarafından yakalanarak fayton bekleme istasyonundaki direklere bağlandı. Olay sonucu kazayı hafif sıyrıkla atlatan faytoncu Osman Temen dışında kimsenin yaralanmaması sevindirdi.

Fayton kazasından sonra olay yerine gelen İzmir Büyükşehir Belediyesi Fayton İşletmesi Veteriner Hekimi Oya Oral yaptığı açıklamada, fayton sürücüsü dışında kimsenin yaralanmamasını şans olarak değerlendirdi. Kordon'da faytonlar için uygun bir ortamın olmadığına dikkat çeken Oral, 'Sonuçta biz canlı hayvanla iş yapıyoruz. Kordon'da yapılan alt yapı çalışmaları ve ne yazık ki araç trafiği işimizi daha da zorlaştırıyor. Hal böyle olunca kaza kaçınılmaz oldu. Umarım ilerleyen zamanlarda burada yapılacak düzenlemelerle Kordon daha huzurlu olur ve biz işimizi daha rahat yaparız' diye konuştu. Olay sonucu hasar gören araç sürücülerinin zararlarının karşılanacağı belirtildi. Kaza sonucu polis tarafından işlemlere başlandığı bildirildi.