Binlerce kişinin kan ağladığı cenaze

Adıyaman'da, minibüsün çaya yuvarlanması sonucu hayatını kaybeden 10 kişinin cenazesi defnedildi.

Perşembe 30.05.2013 00:00
Son Güncelleme: Perşembe 30.05.2013 16:44
ABONE OL
Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi morgundan ailelerine teslim edilen cenazeler, Adıyaman Mezarlığına götürüldü.

Cenazeler, İl Müftüsü Mehmet Ali Öztürkçü'nün kıldırdığı cenaze namazının ardından toprağa verildi.

Binlerce kişinin katıldığı cenaze namazına Vali Mahmut Demirtaş, Belediye Başkanı Necip Büyükaslan, Rektör Prof. Dr. Talha Gönüllü, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.EVLİLİK HAZIRLIĞI YAPIYORDU

Bu arada, kazada hayatını kaybedenlerden Songül Yılmaz'ın bir ay sonra evleneceği öğrenildi. Tabutunun üzerine gelinliği konulan Yılmaz'ın yakınları sinir krizi geçirdi.

Kazım Çurum yönetimindeki tarım işçilerini taşıyan 44 NT 878 plakalı minibüsün dün, Adıyaman-Gölbaşı karayolunun 13. kilometresinde Çakal çayına yuvarlanması sonucu, Remziye Yılmaz, Songül Yılmaz, Remziye Acar, Zahide Atik, Salime Uluer, Zeynep Ünsal, Medine Turan, Fatma Süt, Yusuf Yılmaz ve Yıldız Özelçi hayatını kaybetmişti.

Öte yandan, kazada yaralanan Sabiha Çurum, Rahime Yazan, Meral Acar, Ayhan Babacan, Müjgan Çurum, Kazım Çurum, Halime Kaya, Rahime Çurum, Rahime Şahin, Aziz Şahin, Tuğba Çurum, Gülcan Yücel, Remziye Avcı ve Türkan Şahin'in tedavilerinin devam ettiği öğrenildi.