'Süperstar'lı rekor bağış

Geleneksel Mika-Der Balosu'nda Ajda Pekkan rüzgârı esti... Süperstar sahne performansıyla geceye damgasını vururken, 1.5 milyon liralık bağış toplandı

Cuma 31.05.2013
ABONE OL
Süperstar Ajda Pekkan'ın sahne aldığı Mika-Der Balosu'nda rekor bağış toplandı. Minik Kalplerle Elele Derneği'nin, Shangri- La Otel'de düzenlenen "4. Mika- Der Geleneksel Balosu"nda Süperstar Ajda Pekkan ve Enbe Orkestrası sahne aldı. Ana sponsorluğunu Toya Yapı'nın üstlendiği balodan elde edilen 1.5 milyon TL'lik gelirle Bartın'da devam eden Mika-Der Sevgi Evleri'nin 2. Etap inşaatına başlanacak.

ARKA KAPIDAN GİRDİ

Geceye, Çocuk Hizmetleri Genel Müdürü Abdülkadir Kaya'nın yanı sıra iş, sanat ve cemiyet hayatından birçok ünlü isim katıldı. Sunuculuğunu Jülide Ateş İskeçeli'nin yaptığı gece, Enbe Orkestrası'nın performansı ile başladı. Mika-Der'in 5 yıldır gerçekleştirdiği çalışmaların özetini içeren filmin izlenmesinin ardından Dernek Başkanı Nesrin Ercan ve Başkan Yardımcıları Arzu Sabancı ve Arzu Çebi birer teşekkür konuşması yaptı. Yönetmen Çağan Irmak'ın çektiği ve birçok ünlü sanatçının rol aldığı kamu spotu ilk kez davetlilerle baloda paylaşıldı. Raffi Portakal'ın yönetiminde gerçekleşen müzayedede Mersin, Manisa, Afyon ve Çanakkale illeri genel ihtiyaçları için bağış alırken, hayırseverler Kayseri, Edirne, Kocaeli ve Tekirdağ-Çorlu'da birer, İstanbul'da ise 3'er çocuk evinin açılması; Bartın'da ise inşaatı devam etmekte olan sevgi evlerinin tamamlanması için bağışta bulundu. Basın mensuplarına görüntü vermemek için otelin arka kapısından giriş yapan Ajda Pekkan, sahne performansı ile geceye damgasını vurdu. Davetliler geç saatlere kadar Pekkan'ın şarkılarıyla eğlendi. Gecenin finalinde ise Mika-Der şarkısının söz ve bestecisi Sinan Akçıl'ın da katılımıyla, Süperstar ile dernek üyeleri sahnede birlikte Mika-Der şarkısını seslendirdi.