Havalar nasıl olacak?

Türkiye'nin kuzeydoğu kesimleri ile öğle saatlerinden sonra İç Anadolu, Göller Yöresi, Doğu Akdeniz, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu, Kütahya, Afyonkarahisar, Sinop, Kastamonu, Bolu, Bilecik ile Antalya'nın iç kesimleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye'nin kuzeydoğu kesimleri ile öğle saatlerinden sonra İç Anadolu, Göller Yöresi, Doğu Akdeniz, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu, Kütahya, Afyonkarahisar, Sinop, Kastamonu, Bolu, Bilecik ile Antalya'nın iç kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah gece saatlerinde doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgar ise genellikle kuzey ve batı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esecek.

BUZLANMA VE DON OLAYI

Meteoroloji, sabah ve gece saatlerinde doğu bölgelerde görülecek buzlanma ve don olayının neden olabileceği ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerektiğini bildirdi.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

İSTANBUL: Parçalı bulutlu. (16)

ANKARA: Parçalı, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (17)

İZMİR: Parçalı ve az bulutlu. (22)

ADANA: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(22)

ANTALYA: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra iç kesimleri kısa süreli ve yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (20)

SAMSUN: Çok bulutlu ve akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak yağışlı.(10)

ERZURUM: Parçalı, yer yer çok bulutlu. (6)

DİYARBAKIR: Parçalı ve az bulutlu.(19)

BÖLGELERİMİZDE HAVA DURUMU

MARMARA: Parçalı, yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Bilecik ile Bursa'nın güney ve doğu çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EGE:
Parçalı zamanla iç kesimlerinin çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Kütahya, Afyonkarahisar ve Denizli(Çardak) çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Parçalı, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Göller Yöresi ve Antalya'nın iç kesimleri ile Doğu Akdeniz'in sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı, yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra bölge genelinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Bolu, Kastamonu ve Sinop çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, kıyıları ile zamanla bölge genelinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı, yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Ağrı, Iğdır, Ardahan ve Kars çevrelerinin kısa süreli yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu, batı kesimlerinin zamanla çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...BİZE ULAŞIN