Onun yerinde sabır taşı olsa çatlardı...

Başlık parası için kendisinden 27 yaş büyük biriyle evlendirildi. Yıllarca dayak yedi. Mahkeme kararıyla evden uzaklaştırılan kocası tarafından dövüle dövüle öldürüldü

Gaziantep'te, kendisine şiddet uyguladığı için mahkeme kararıyla evden uzaklaştırılan kocası tarafından geçen hafta döve döve öldürülen kadının, babası yaşındaki adamla başlık parası karşılığında ikinci eş olarak evlendirildiği ortaya çıktı. Çileli hayatı 48 yaşında son bulan Tülay, aslında zaten evlendiği gün ölmüştü.

KARDEŞLERİ İSTEMEMİŞTİ AMA...

Tülay Erdoğan, Şanlıurfa Bozova'da yoksul bir ailenin kızı olarak dünyaya geldi. Ailesi ekonomik sıkıntılar nedeniyle, başlık parası alabilmek için onun evlenmesini istedi. 30 yaşına geldiğinde, Gaziantep'te 8 çocuğunun annesi eşini kaybeden Halit Erdoğan, Tülay'ı ikinci eş olarak almak için yüklü miktarda başlık parası teklif etti. Damat adayı kızlarından 27 yaş büyük olmasına rağmen ailesi hemen bu teklifi kabul etti. Halit Erdoğan'ın, ikisi Tülay'dan büyük 8 çocuğunun itirazları da hiçbir şeyi değiştirmedi. Ailesi başlık parasına kavuşurken, Tülay'ın çile dolu hayatının da ikinci ve son perdesi başladı. Üç çocuğu dünyaya gelen Tülay, yıllarca dayak yedi, kakıldı. Bu işkenceye ise 18 yıl dayanabildi. Sonunda 3 ay önce mahkemeye başvurarak şiddet gördüğünü anlattı. Mahkeme de dayakçı eşini 6 ay evden uzaklaştırdı. Ama Tülay öldürülmekten korkuyordu. Çevresine de "Bu adamın bana bir şey yapmasından korkuyorum. Okullar kapanınca çocuklarımı da alıp buradan gideceğim" diyordu.

OĞLU EVDE KANLAR İÇİNDE BULDU

Eve gelemeyen Halit Erdoğan, ilk eşinden olan çocukları da bu evlilik nedeniyle kendisine tavır aldığı için kardeşinin evinde kalmaya başladı. Geçen hafta perşembe akşamı komşuları çifti barıştırmak için bir evde buluşturdu. Ancak dayaktan bıktığını söyleyen Tülay, barışmayı kabul etmeyince Halit Erdoğan kardeşinin evine döndü. Ertesi sabah 16 yaşındaki oğlu 14 yaşındaki kızını okula gönderdi. 5 yaşındaki oğlu da oyun oynamak için sokağa çıktı. Bu sırada eve gelen 75 yaşındaki Halit Erdoğan, Tülay'ı döve döve öldürdü. Ardından da kaçtı. Babasının koşarak uzaklaştığını gören 5 yaşındaki oğlu eve gidince, annesini kanlar içinde buldu. Küçük çocuğun çığlıkları üzerine eve koşan komşuları, polise ve sağlık ekiplerine haber verdi. Sağlık görevlileri, yaptıkları kontrolde Tülay Erdoğan'ın, başına ve vücudunun çeşitli yerlerine aldığı darbeler sonucu öldüğünü tespit etti.
BİZE ULAŞIN