'Kesik El Cinayeti' davası başlıyor

Zanlıları saatteki kan lekesi ele verdi.

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde işlenen kesik el cinayetinde iddianameyi kabul eden mahkemenin, ilk duruşmayı 22 Nisan 2014 tarihinde yapacağı belirtildi.

Karadeniz Ereğli'de 7 Eylül 2013 tarihinde, dedesine ait Uzunmehmet Mahallesi'ndeki bağ evinde öldürüldükten sonra cesetleri olaydan iki gün sonra bulunan Murat Erdoğan (29) ile sevgilisi Gizem Tunç'un (21) katil zanlısı eski sevgilisi Deniz P (22) ve babası Ali P (52) hakkında savcılık iddianamesini tamamlayarak Zonguldak 1. Ağır Ceza Mahkemesinde dava açtı. Yedi sayfalık iddianamede savcılık elde edilen delil doğrultusunda Deniz ve babası Ali P'ın iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapsi istenirken, davanın ilk duruşması 22 Nisan 2014 Salı günü saat 10.00'da görülecek.
Savcılık iddianamesinde, Gizem Tunç'un Deniz P ile olaydan 1 yıl öncesine kadar 4-5 yıl süren duygusal ilişki yaşadığı, 3-4 ay önce Murat Erdoğan ile ilişki yaşamaya başladığı belirtildi. Deniz P'ın olaydan 1 ay önce eski sevgilisi Gizem Tunç ile yakın arkadaşı Murat Erdoğan'ın ilişkilerini öğrendiği ve bunun üzerine ölüm tehditlerinde bulunduğu belirtilen iddianamede, Gizem'in Murat'a çekmek istediği 'Murat, Deniz beni tehdit ediyor' mesajını yanlışlıkla Deniz'e gönderdiği bunun üzerine Gizem'i arayarak "Murat ağabeyin ne zaman Murat oldu. Senin o Murat yazan ellerini keserim' dediği ifade edildi.


SAATTEKİ KAN ELE VERDİ

İddianamede, 7 Eylül'de dedesine ait bağ evine giden Murat Erdoğan'ın cesedinin bağ evinde, Gizem Tunç'un cesedinin bağ evinin 15 metre ilerisindeki dikenlik alanda bulunduğuna yer verildi.
İddianamede, Deniz P'ın bağ evine gittiğini kabul ettiği, Gizem'i göremediğini, sadece Murat Erdoğan ile konuşup oradan ayrıldığını ve suçlamaları kabul etmediği dile getirildi. İddianamede, bağ evinde Deniz P'a ait kan izine rastlandığı, askerde gözaltına alındığında ise kolundaki saatte kendi kanı ve Gizem Tunç'a ait kan bulunduğu yer aldı. Deniz P'ın yakalandığında vücudunun çeşitli yerlerinde çizik ve aşınma saptanırken, bu yaraların Gizem Tunç'un cesedinin bulunduğu dikenlik alanda oluştuğu saptandı.

DELİL BIRAKMAMAK İÇİN GİZEM'İN ELLERİNİ KESMİŞLER


İddianamede, Denizli İl Jandarma Komutanlığı'ndan 10 gün izin alarak memleketine gelen Deniz P'in iki cinayeti babası Ali P ile birlikte işlediği belirtildi. İddianamede şu ifadeler yer aldı: 'Şüpheliler Deniz ve Ali P, eylem birliği içinde maktulleri bir tarafı kesici aletle öldürüp Gizem Tunç'un tırnaklarında delil bırakmamak için sadece sağ el başparmağı yerinde kalacak şekilde iki elini bilekten kesip kanlı elbiselerini ve çantası ile Murat Erdoğan'ın da yine kanlı üst kıyafetlerini ve olayda kullandıkları suç aleti ile kanlı paspası delilleri yok etmek için gizledikleri değerlendirilmiştir. Görgü tanıklarının ifadesine göre, şüphelilerin eylemlerinden sonra İ.K.'ya ait araçla evlerine geldiği, panik içinde koşarak bahçe duvarından içeriye girdikleri, Deniz P'ın aynı gece aracı arkadaşına teslim ettikten sonra kendisini bağ evine de götüren taksici arkadaşı H.K. tarafından terminale bırakıldığı ve 03.30'da otobüse binerek Denizli'ye yola çıktığı anlaşılmıştır."
Bu arada cinayetin yaşandığı gün Deniz P'ı bağ evine götüren taksi sürücüsünün son ifadesinde kendisinin içeri girmediğini ancak Deniz'in arabaya bindiğinde ellerinde ve elbiselerinde kan gördüğünü itiraf ettiği belirtildi.


GİZEM'İM KESİK ELLERİ BULUNAMAMIŞTI


Deniz P ve babası Ali P hakkında iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis isteyen savcılık, Deniz P'ın bağ evinden ayrıldığı taksideki kan izlerini temizleyerek delilleri karartmaya çalıştığı iddia edilen taksi şoförü H.K. ile olayın ardından Deniz P'a kendi telefonunu verip onun kanlı telefonunu alarak delilleri gizlediği iddia edilen sevgilisi T.K. hakkında 6 aydan 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açtı.
7 Eylül 2013 tarihinde işlenen cinayet sonrası, Gizem Tunç'un kesik ellerini bulmak için görevlendirilen özel ekip eğitimli köpeklerle cinayetin işlendiği yerin çevresinde ve Deniz'in yaşadığı evde araştırma yaptı ancak çalışmalar sonuçsuz kaldı.

Yaşam Twitter

BİZE ULAŞIN