Şeytanın bile aklına gelmez

İstanbul'da sabah saatlerinde yaşanan bombalı araç paniği polisi alarma geçirdi. İhbarcının bomba ve patlayıcı düzeneği var dediği otomobilin kendisine ait olduğu ve çalınan otomobilinin daha erken bulunması için yaptığı ortaya çıktı.

Çalınan otomobilinin daha erken bulunması için 155 Polis İmdat Hattını arayan uyanık bir vatandaş emniyette hareketli saatlerin yaşanmasına neden oldu. İsmini gizleyerek bir otomobil plakası veren şahıs, araçta bomba ve düzeneğinin bulunduğunu ihbar etti. İhbar üzerine harekete geçen emniyet birimleri, polis telsizinden 1992 model Renault marka 34 CKR 73 plakalı aracın bulunması için ardı ardına anonslar yaptı. Yapılan anonslarda otomobilde bomba ve patlayıcı düzeneğinin bulunduğu araç plakası ve bilgileri paylaşılarak ekipler uyarıldı. Sabah erken saatlerden itibaren sık sık plaka anonsu yapan emniyet akşam saatlerine ihbarın asılsız olduğunu anons etti.

İHBARCININ KİMLİK BİLGİSİ TESPİT EDİLİNCE İHBARIN DA ASILSIZ OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI


Bu süreçte ihbarın yapıldığı telefon kayıtları üzerinden araştırma yapan polis, ihbarcının kimlik bilgilerini tespit etti. İhbarı yapan şüphelinin aslında otomobilin sahibi olduğu ve çalınan otomobilinin daha hızlı bulunabileceğini düşünerek böyle bir ihbarda bulunduğu ortaya çıktı. durumun anlaşılması üzerine ihbarı yapan vatandaş hakkında asılsız ihbarda bulunmak suçundan işlem başlatıldı. Ardından yapılan anonslarla plakası verilen aracın bombalı araç olarak değil çalıntı araç alarak değerlendirilmesi istendi.
BİZE ULAŞIN