Süleyman Gültekin hayatını kaybetti

Türkiye'nin yetiştirdiği en iyi spor gazetecilerinden usta foto muhabirimiz Süleyman Gültekin hayata gözlerini yumdu.

ACI KAYBIMIZ

Çektiği fotoğraflarla yaşanan anları ölümsüzleştiren Gültekin, 48 yaşında geçirdiği kalp krizi sonucu aramızdan ayrıldı.

Türk basını aldığı haberle şok oldu. Foto muhabirliğinin duayen ismi, yıllardır Galatasaray Kulübü'nü adım adım takip eden, Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) İstanbul Şubesi'nde Asbaşkan olarak görev yapan Süleyman Gültekin hayata gözlerini yumdu.

Tercüman, Fotospor, Son Havadis, Meydan ve Akşam gazetelerinde de görev yapan 1966 Malatya doğumlu olan Gültekin, 1999 yılından bu yana Sabah Gazetesi Spor Servisi'nde görev yapmaktaydı. Süleyman Gültekin evli ve iki erkek çocuk babasıydı.

SABAH ailesi olarak tarifi imkansız bir acı yaşarken kendisine Allah'tan rahmet, ailesine ve tüm meslektaşlarına başsağlığı diliyoruz.

Seni hiç unutmayacağız usta deklanşör...

Cenaze töreni yarın
Süleyman Gültekin'in cenaze namazı Salı günü (YARIN) Koca Mustafa Paşa Sümbül Efendi Camii'nde ikindi namazını müteakiben kılınacak. Gültekin'in naaşı Beylikdüzü Gürpınar Yeni Kavaklı Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

G.Saray'dan mesaj
Galatasaray Kulübü Süleyman Gültekin'in vefat haberi üzerine bir mesaj yayınlarken şu ifadelere yer verdi: "Sabah Gazetesi'nin Galatasaray'ı takip eden fotomuhabirlerinden Süleyman Gültekin'in vefatını büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve tüm spor basın camiasına başsağlığı dileriz."
BİZE ULAŞIN