Seni gebertirim'e 6 ay uzaklaştırma

Boğazına sarılıp "Gebertirim seni" diyen eşine boşanma davası açan kadın koruma altına alındı. Mahmut A.'ya 6 ay evden uzaklaştırma ve karısına 100 metreden fazla yaklaşmama cezası verildi

İzmir'de Aile Mahkemesi'ne başvuran 2 çocuk annesi Samiye A. (35), 15 yıllık kocası Mahmut A.'nın (41) kendisine ağır sözler söyleyip tehditlerde bulunduğunu iddia ederek boşanma davası açtı. boşanma davası açtı. 10 ve 7 yaşındaki çocuklarının önünde hakarete maruz kaldığını ifade eden Samiye A., eşinin tehditlerinden çekindiğini belirterek koruma talebinde de bulundu. Duruşmada eşinin akrabalarıyla aralarında zaman zaman tartışma çıktığını belirten Samiye A. şunları söyledi: "Son tartışmanın ardından eşim akşam eve geldiğinde bana neden tartışma çıktığını sordu. Ben de neler olduğunu anlatmaya çalıştım. Ancak eşim benim anlattıklarıma değil, akrabalarının anlattıklarına inandı ve benimle tartışmaya başladı. Ben de akrabalarından yana tavır almasına sinirlenip, 'madem bana inanmıyorsun o zaman boşa beni' dedim. Bunun üzerine boğazımdan tutarak, 'gebertirim seni ama boşanmam' dedi. Boğazımı sıkmasından ve öfkeli bakışlarından korktum. Kadın cinayetleri aklıma geldi ve ilk defa eşimin beni öldürebileceğini düşündüm. Çocuklar 'baba yapma' diye ağlayınca boğazımı bıraktı. Ardından ceketini alıp evden çıktı. Birkaç gün başka yerlerde kaldı. Daha sonra eve gelmek istediğini söyledi ama kabul etmedim. Bu kez zorla geleceğini söyledi ama gelmedi. Ancak beni öldüreceği düşüncesiyle geceleri uyuyamıyorum. Psikolojim bozuldu. Bu korkuyla bir arada yaşayamayacağımızı düşünerek boşanma davası açtım. Mahkemenizden de koruma talebimde bulunuyorum" dedi.

HÂKİMDEN NASİHAT

Mahkemede kendisini savunan oto tamircisi koca ise boşanmayı kabul etmediğini belirterek, "Eşime 15 yıldır bir kez bile el kaldırmadım. Akrabalarım yüzünden tartıştık. O an sinirliydim. O sözleri duyunca daha da sinirlendim. Ne yaptığımı hatırlamıyorum. Eve dönmemi istemediği için aramızı düzeltemedim. Benden korktuğunun farkındayım ama eşimi seviyorum. Pişmanım, ailemi seviyorum" dedi. Duruşma bitiminde Samiye A.'nın polis tarafından koruma altına alınmasına, Mahmut A.'nın 6 ay süreyle müşterek aile konutuna girmemesine ve bu süre içinde eşine 100 metreden fazla yaklaşmamasına karar veren hakim, kararı duyduğunda üzülen Mahmut A.'ya, "Kanunlar böyle emrediyor. Keşke bu duruma gelmeseydiniz. Bu yasaklara uyarsan belki eşin de seni affeder" diye nasihatte bulundu. Mahmut A. ise hakime "Kararınıza saygılıyım ve eşimi geri kazanmak için neye uymam, ne yapmam gerekiyorsa yapacağım" yanıtını verdi.

ÖNCE EŞİNİ SONRA KENDİNİ VURDU
Denizli Pelitbağ Mahallesi'nde dün, Hasan B. (42) ayrı yaşadığı ve boşanmak üzere olduğu eşi Zeynep B.'ye (44) sokak ortasında tüfekle ateş açtı. Hasan B, daha sonra tüfeği göğsüne dayayarak intihar etti. Hasan B. olay yerinde, Zeynep B. ise kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.
BİZE ULAŞIN