Cesedi bir yıl sonra bulundu

İzmir'in Bayraklı ilçesinde ailesinin bir yıl önce bulunması için polise müracaat ettiği gencin cesedi, yerden metrelerce yüksekte kullanılmayan su deposunda bulundu.

  • Yaşam
  • Çarşamba 16.04.2014 19:07
Edinilen bilgiye göre, Bayraklı ilçesinde bulunan eski Kula Mensucat Fabrikası'na ait su deposuna kuş avlamak için giden 2 kişi, burada bir ceset görünce polise haber verdi. Olay yerine gelen ekipler, depoya inerek yaptıkları yaptıkları incelemede, uzun süredir burada beklediği anlaşılan cesedin üzerinde, kimliği bulunan Ali Kırlangıç'a (24) ait olduğunu tespit etti.

Kimlik üzerinden yapılan sorgulamada, cesedi bulunan Kırlangıç için ailesinin 13 ay kayıp başvurusunu yaptığı ve uyuşturucu suçundan sabıkasının bulunduğu belirlendi.

Ceset, savcılık incelemesinin ardından İzmir Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı.

"YÜKSEKTEN DÜŞMÜŞ"

Araştırmayı sürdüren polis, merdivenlere çıkılan onlarca metre yükseklikteki depoda cesedi bulunan Kırlangıç'ın, muhtemelen dengesini kaybederek depoya düştükten sonra hayatını kaybetmiş olabileceği değerlendirmesi yaptı.

Kırlangıç'ın, İzmir Adli Tıp Kurumu'nda yapılan otopsisinde de ateşli silah, kesici ve delici alet yarasına rastanılmadığı, uyluk kemiğinde kırık tespit edildiği belirtildi.

Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.
BİZE ULAŞIN