Kocası aldatınca estetik yaptırdı

Estetik cerrah tarafından ameliyat edilen 25 kadın, güzelliğe giden yolda yaşadıklarını Sabah'a anlattı. Hikâyelerini cesurca anlatan kadınlar arasında Songül Karlı da var

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Fatih Dağdelen'in "baştan yarattığı" 25 kadın, "Ben de Güzel Olmak İstiyorum" kitabında cesurca güzelliğe giden yolu anlattı. Dağdelen'in "Bu kitapta 12 yıllık meslek yaşamımda baştan yaratılan kadınların hikâyelerini yazdım" dediği kitabı gazeteci-yazar Nilay Akgün kaleme aldı. Estetik hikâyesini anlatanlar arasında Türk Halk Müziği Sanatçısı Songül Karlı da var. İşte güzelliğe uzanan zorlu yolda yaşananlar:
Songül Karlı:
Müzik piyasasına girdikten sonra kazandığım ödüllere rağmen sesimden önce göğüslerim konuşulmaya başladı. 3 kez meme küçültme operasyonu geçirdim. Aslında büyük göğüs seven bir kadınım ama ekranda göğüslerim kötü görüntü verdiği için küçülttürmek zorunda kaldım. Bu ameliyatlar sayesinde bel ve sırt ağrısından kurtuldum. Ayrıca şimdi kıyafetlerimi kendime daha çok yakıştırıyorum. Kişi kendini iyi hissetme adına bıçak altına yatmalıdır.
Tiyatro Sanatçısı Zuhal Yalçın:
"Kendimi bildim bileli şişmanım. 27 yaşında 122 kiloydum. Türkiye'de ilk mide bantı ameliyatı geçirenlerdenim. 6 ay içinde 52 kilo verdim. Çok güzel bir kız olmadığım için hiçbir zaman jönfiye oynamadım. Karakter oyuncusu ve özellikle komedi oynuyorsanız ne kadar vücut deformasyonunuz varsa işiniz o kadar kolay olur. Benim için dezavantaj aniden verdiğim 52 kilo oluşturdu. Bostancı Gösteri Merkezi'nde 'Keşanlı Ali Destanı'nı oynuyorduk. Provalarda hızlı kilo verince sahnede yabancı bir insan gibi oldum. Ama bu kadar kilo verme deformasyonu artırdı. Duşta ya da denizden çıktığımda vücuduma bakmak istemiyordum. Dr. Dağdelen beni karın operasyonuna aldı. Her gün taşıdığım çuvalı bir kenara bıraktım.

EŞİ ALDATINCA ESTETİK OLDU

İşkadını Sevgi Bakar (68):
Kocam beni aldatmaya başladığında ihanetin acısını yüreğimde hissettim. Ben de güzel olmalıydım. Gerçi çirkin de bir kadın değildim. Kendimle uğraşmaya karar verdiğmde evliliğimi bitirme kararı vermiştim. Çalıştım, para biriktirdim. Dr. Dağdelen'e gittim ve 'beni güzelleştir ve 15 yıl geri götür' dedim. Almanya'da Orman Bakanlığı ile ticaret yapıyordum. İş için yurtdışına gittiğimde beni görenler artık tanıyamıyordu. Sihirli değnek değmiş gibi gençleştim.

ANNE-KIZ BİRLİKTE YAPTIRDI

Gözde Çuvalcı, annesi İnci Çuvalcı ile birlikte güzel olma yolunda ameliyathaneye yan yana sedyelerde gitmiş. Estetik ameliyattan korkmasın diye anne İnci Çuvalcı, kızını yalnız bırakmayarak, ameliyata girme kararı almış. Henüz 20 yaşında olan Gözde Çuvalcı, "Lise dönemine geldiğimde 100 kiloydum. Psikolojim bozuldu. Okulumu yarım bıraktım. Diyete başladım ve 35 kilo verdim. Ama vücudum deformasyona uğradı. Estetik operasyona giderken kapıdan dönmek istedim. Ama annem de benimle birlikte aynı ameliyata girme kararı alınca sakinleştim. Sonra bir de burun estetiği yaptırdım. Şimdi daha mutluyum" diyor. Annesi İnci Çuvalcı da "Her şey kızım için' diyerek, kendi hikayesini şöyle anlatıyor: "Ben de onunla birlikte karın yağlarını aldırdım, burun estetiği operasyonu olmaya karar verdim. Ameliyathaneye kızımla yan yana sedyelerde girdik. İkimiz de güzelleştik. Kızımla güzellik uğruna aynı acıları çektik. Şimdi aynaya baktığımızda 'Sen benden daha güzel olmuşsun' diyerek şaka yapıyor."
BİZE ULAŞIN