O babaya 25 yıl hapis

4 yıl önce boşanma davasından çıktıktan sonra aracını eşi ve iki çocuğuyla denize sürerek oğlunun ölümüne neden olan Ayhan Sarıhasan, 25 yıl hapse çarptırıldı

İstanbul Sarıyer'de 4 yıl önce boşanma davasından çıkan Ayhan Sarıhasan, eşi ve iki çocuğunun içinde olduğu aracı ölüme sürdü. Denize gömülen araçta Sarıhasan'ın oğlu boğularak öldü, kızı ve eşi ise yaralı olarak kurtuldu. Tutuklanan babaya cinayetten dava açıldı. Sarıhasan, öz oğlunu öldürmek suçundan 25 yıl, eşi ve kızını yaralama suçundan da 6 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı.

CEZAEVİNDE ÖLÜM ORUCU
İstanbul 18. Ağır Ceza Mahkemesi'nde önceki gün görülen davanın karar duruşmasına tutuklu baba Ayhan Sarıhasan tekerlekli sandalye ile geldi. 31 Aralık 2010 tarihinden itibaren tutuklu olduğunu son savunmasında anlatan baba, "1 Nisan 2014 tarihinde başlattığım açlık grevini ölüm orucuna dönüştürme kararı verdim. TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu'na suçsuz olduğumu belirten bir dilekçe gönderdim. Asla kasıtlı olarak arabayı denize sürmedim. Tamamen bir kazadır. Hiçbir baba evladına ve ailesine kasıtlı zarar vermez. Suçsuzum" diye konuştu. Tutuklu babanın avukatı Buse Gençer de müvekkilinin olay anını hatırlamadığını, kullandığı ilaçların bunun bir göstergesi olduğunu belirterek beraatini istedi. Ayhan Sarıhasan'ın eski eşi Aylin Sarıhasan ile kızı İlknur Sarıhasan'ın avukatı Osman Kozanoğlu ise suçun sabit olduğunu belirterek cezalandırılmasını istedi.

23'ÜNCÜ CELSEDE KARAR

Mahkeme 3 yıl 8 aydır süren davanın 23'üncü celsesinde kararını açıkladı. Mahkeme, öz oğlunu öldürmek suçundan baba Ayhan Sarıhasan'a indirim maddelerini de gözönünde bulundurarak 25 yıl hapis cezası verdi. Ayhan Sarıhasan, olay anında arabada bulunan eski eşi Aylin Sarıhasan'la kızı İlknur Sarıhasan'ı da yaralama suçundan da toplam 6 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı.
BİZE ULAŞIN