15 gündür kayıptı...

Bursa'da arama kurtarma ekiplerinin günlerce aradığı yaşlı adam, Uludağ'da doğa sporu yapanlar tarafından ölü bulundu.

Edinilen bilgiye göre, Cumalıkızık-Değirmenönü'nde oturan 81 yaşındaki Nazmi Doğan, 8 Nisan Salı günü öğle saatlerinde ayrıldığı evine bir daha dönmedi. Akşam saatlerinde eve dönmeyen yaşlı adamı bütün aramalarına rağmen bulamayan oğlu, durumu jandarmaya bildirdi. Arama kurtarma ekipleri yaşlı adamı bulmak için günlerce Uludağ ormanlarını taradı ancak Doğan'ın izine rastlanamadı.

Doğan'ın cansız bedeni, bugün 700 yıllık tarihi Cumalıkızık köyünden 3 kilometre uzaklıktaki Kanlı Gölet mevkiinde doğa yürüyüşüne çıkan sporcular tarafından bulundu. Sporcuların durumu jandarmaya haber vermesi üzerine seferberlik başlatıldı. Olay yerine gelen nöbetçi Cumhuriyet Savcısı Özgür Katip Kaya, aracın gitmekte zorlandığı bölgeye ciple çıktı. Kaya, engebeli orman yolunun sona ermesi üzerine yaşlı adamın cesedinin 1 kilometrelik ormandan indirilmesi talimatını verdi. Çalışmalara AFAD ve AKUT ekipleri de katıldı. Nazmi Doğan'ın cesedi, arama kurtarma ekiplerinin yardımıyla dağ yamaçlarındaki ormandan indirildi. Cenaze, savcının incelemesinin ardından Bursa Adli Tıp Kurumu'na kaldırılacak.

SAVCI KAYA: 'YAŞLILARA ÇİP TAKILMASINDA FAYDA VAR'
Nöbetçi Cumhuriyet Savcısı Özgür Katip Kaya, akıl hastaları, kimsesizler ve yaşlılara çip takılmasında fayda olacağını belirterek, 'Bu sayede bu kişilerin nereye gittikleri, nasıl gittikleri, nasıl hareket ettikleri belirlenerek kaçma, kaçırılma ve kaybolma olayları engellenmiş olur. Bu, takip için gerekli basit ve ucuz bir sistemdir' dedi.
BİZE ULAŞIN