Ölen sürücünün kredi kartıyla borcunu ödedi

23 yaşındaki güvenlik görevlisi, trafik kazasında ölen ve cenazesi çalıştığı hastaneye getirilen bir kişinin kredi kartını çalıp, akaryakıt istasyonuna olan borcunu kapattı

Edirne'nin Keşan ilçesinde oturan 42 yaşındaki Cemal Bağçe, geçen 17 Nisan gecesi Malkara'dan gelirken aşırı hızla girdiği Yenimuhacir Kavşağı'nda kontrolü kaybetti. Takla atan ve sağ taraftaki tarlaya uçan aracın sürücüsü ağır yaralandı. Kazayı görenlerin ihbarıyla olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından Keşan Devlet Hastanesi Acil Servisi'ne kaldırılan Bağçe, doktorların tüm çabalarına rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi. Bu arada Cemal Bağçe'nin kişisel eşyaları da sağlık ekibi tarafından bir poşete konularak hastanenin güvenliğine teslim edildi. Ancak iddiaya göre bu sırada hastanenin güvenlik görevlilerinden 23 yaşındaki Cem Köroğlu, poşetin içindeki eşyalar arasında bulunan Bağçe'ye ait kredi kartını aldı. Sabah mesaisi biten ve saat 09.30 sıralarında daha önce bir süre çalıştığı akaryakıt istasyonuna giden Köroğlu, önceden kalan 169 TL'lik borcunu bu kartla ödedi. Kartın şifresini bilmediği için ödemeyi de imza karşılığı yaptı.

İSTASYONDA FARK EDİLDİ
Bir süre sonra kart fişlerini kontrol eden istasyon görevlisi, önceden tanıdığı ve bu nedenle öldüğünü de bildiği Cemal Bağçe'nin kredi kartı ile işlem yapıldığını görünce ailesini arayıp, bu kartla istasyondan alışveriş yapıp yapmadıklarını sordu. Ailenin olumsuz yanıt vermesi üzerine işlem saatindeki kamera kayıtlarını inceleyen istasyon görevlileri, kartı daha önce istasyonda çalıştığı için iyi tanıdıkları Köroğlu'nun kullandığını belirledi. Cemal Bağçe'nin ailesinin şikâyeti üzerine kayıtları inceleyen polis, Köroğlu'nu gözaltına aldı. Polisteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen ve suçunu kabul eden Köroğlu, Denetimli Serbestlik Yasası kapsamında tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
BİZE ULAŞIN