50 yıllık eşine kızgın yağ döküp intihar etti

Yemek yüzünden tartıştığı 50 yıllık eşi Günel Ergerçek'i yatağında kızgın yağ ile yakan Hamdi Ergün Ergerçek, balkondan atlayıp öldü

Adana'nın merkez Çukurova ilçesinde yaşayan Hamdi Ergün Ergerçek (70), iddiaya göre bir süre önce kısmi felç geçirdi ve psikolojik sorunlar yaşadığı için tedavi gördü. Önceki akşam kızartma isteyen koca, 50 yıllık eşi Günel Ergerçek'in (70) başka bir yemek yapması sonucu sinirlendi. Sabah torunu okula, kızı işe gittikten sonra kalkarak mutfağa giden Hilmi Ergerçek, tavada ısıttığı kızgın yağı, yatağında uyuyan eşinin yüzüne döktükten sonra balkona kaçtı. Acı içinde yataktan fırlayan talihsiz kadın komşularına sığınırken, öfkeli koca 4. kattaki evlerinin balkonundan kendini aşağı bıraktı. Hilmi Ergerçek olay yerinde öldü. Yaşlı kadının sağlık durumunun ciddi olduğu belirtildi.

UYKUDA ÇEKİÇLE VURMUŞTU

Hilmi Ergün Ergerçek'in geçen yıl da eşi uyurken kafasına çekiçle vurduğu, Günel Ergerçek'in iki hafta hastanede tedavi gördüğü öğrenildi. Talihsiz kadının eşinden şikâyetçi olmadığı, kocanın da psikolojik sorunları bulunduğu gerekçesiyle ceza almadığı belirtildi. Bir çocukları bulunan çiftin, eşinden boşanarak kendileriyle birlikte yaşayan kızları Gaziye Sanem Ergerçek'in olay sırasında işte olduğu, aynı evde yaşayan 20 yaşındaki torunları Mehmet Burak'ın da okula gittiği öğrenildi. Olayı duyarak eve koşan anne-oğul sinir krizi geçirdi.
BİZE ULAŞIN