Böyle düğün görülmedi

Aydın’da dünya evine giren çift, Almanya’da yaşayan akrabaları düğüne gelemeyince ilginç bir çözüme imza attı. Daha sonra siyasilerin tercih ettiği telekonferans yönteminden yola çıkan damat, 3G bağlantısıyla mutluluklarını yurt dışına taşıdı.

Aydın'da geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirilen bir düğüde ilginç bir olay yaşandı. Ahmet Nazif Teber ile hayatını birleştiren Melis Güler, Almanya'da yaşayan çok sevdiği teyzesi Perihan Ayral'ı da düğününe davet etti.

Teyze Perihan Ayral ile eniştesi Mustafa Ayral'ın çalıştıkları iş yerinden izin alamayınca düğüne katılamayacaklarını öğrenen Melis Güler, büyük bir üzüntü yaşadı. Aydın'daki bir düğün salonunda gerçekleştirilen törene çok sayıda davetli katılırken, gelinin Almanya'da yaşayan akrabaları sevince ortak olmadı.

VİDEO İÇİN TIKLAYIN!GECE BOYUNCA AN VE AN GÖRÜNTÜLENDİLER

Genç çift; akrabaları mutlu günlerinde yanında olamayınca, çareyi düğünü Almanya'ya internet üzerinden izletmekte buldu. Damat Ahmet Nazif Teber'in daha çok siyasilerin tercih ettiği telekonferans yönteminden yola çıkarak geliştirdiği çözümle 3G bağlantısı olan bir telefondan düğün töreni canlı yayınlandı.

Gelinin kuzeni Doğukan Cengiz, gece boyunca cep telefonu ile an ve an genç çifti görüntüledi. Gelinin Almanya'daki akrabaları, çiftin salona girişleri, ilk dansları, nikah merasimleri, düğün pastası kesmeleri, takı törenleri gibi anlarını sürekli olarak internet üzerinden izledi.

DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI

Düğüne katılamadığı için bir hayli üzgün olduğu görünen teyze Perihan Ayral, düğün esnasında duygulanarak göz yaşlarına hakim olamadı. Ayral, "Yeğenimin mutlu gününde yanında olmayı çok istedik ama iş yerinden izin alamadığımız için Türkiye'ye gelemedik. Sağ olsunlar yeğenim Melis ve damadımız Ahmet bize düğünlerini telefondan an ve an izlettiler. Kendilerine bir ömür boyu mutluluklar diliyorum. Umarım hayatları boyunca birbirlerinin yanlarından bir an olsun ayrılmazlar" dedi.

Eşinin çok üzülmesi nedeniyle aklına böyle bir çözümün geldiğini belirten damat Ahmet Nazif Teber de, "Almanya'da yaşayan eşimin teyzesi ve eniştesi işlerinden dolayı güzel günümüzde yanımızda olamadılar. Ama gönüllerimiz bir olsun. Bizde böyle bir düşünceyle yola çıkarak, elimizden geldiğince düğünümüzü onlara seyrettirdik. Kendilerini çok seviyoruz. Yanımızda olamasalar da yüreğimizde olmaları bizim için yeterli" diye konuştu.

"ONLAR GELEMİYORSA, BİZ ONA GİDERİZ'

Teyzesiyle internet üzerinden canlı olarak görüşen gelin Melis Teber ise, teyzesine kendisine gelinliğin yakışıp yakışmadığını sordu. Teyzesine öpücük gönderen Teber, "Gönül isterdi ki teyzemiz, eniştemiz ve kuzenlerimiz de düğünümüzde bulunabilsin. Onlar gelemeseler de teknoloji sayesinde biz onların evlerine konuk olduk" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN