Gizem için özel ekip oluşturuldu

Adana'da dün öğle saatlerinde evden parka gitmek için çıkan ve kaybolan 6 yaşındaki Gizem Akdeniz'in bulunması için polis özel ekip oluşturdu.

Adana'da, dün öğle saatlerinde evden parka gitmek için çıkan ve kaybolan 6 yaşındaki Gizem Akdeniz'in bulunması için polis özel ekip oluşturdu.
Edinilen bilgiye göre olay, dün merkez Seyhan ilçesinde meydana geldi. İddiaya göre, Hatice-Mustafa Akdeniz çiftinin 4 çocuğundan en küçüğü olan 6 yaşındaki Gizem Akdeniz dün sabah saat 12.00'de parka gidiyorum diyerek evden çıktı. Bu arada pazarda olan anne Akdeniz alışveriş yaptıktan sonra eve döndü ancak kızı eve gelmeyince parka gitti. Kızını bulamayan anne, polise ve eşine haber verdi. O saatten itibaren polis mahallede her yeri didik didik aradı. Ancak sabaha kadar kız çocuğu bulunamadı. Bunun üzerine Çocuk Şube Müdürlüğü ve Cinayet Büro Amirliği ekipleri özel bir ekip oluşturdu. Özel ekip mahallenin suçlu profilini çıkartırken, çıkartılan suçlu profilinde çocuğa cinsel tacizden kaydı bulunan evlere operasyon yapıldı. Ancak buna rağmen kız çocuğu bulunamadı. Polis şimdi sürekli mahallede gelen ihbarları değerlendirip arama yapıyor.

Minik Gizem'in fotoğrafı Adana genelinde bakkal, fırın, market ve duraklara yapıştırılarak, görenlerin haber vermesi istendi. Bu arada bir kadının kız çocuğunun yakınlarını arayarak, "Ben birini Gizem'in fotoğrafına bakarken gördüm ne bakıyorsun deyince de ben bu çocuğu görmedim diyerek kaçtı" demesi üzerine, polis harekete geçti.

Yaşlı kadının şahsı gördüğü yere koşarak gelen polis ve kız çocuğunun akrabaları adamı aradı ancak bulamadı. Polis mahallede Gizem'i aramaya devam ederken, mahallelinin de Gizem'in sokağındaki umutlu ve endişeli bekleyişi devam ediyor.
Polis, Gizem'in kaçırılmış ya da bir yere düşmüş olabileceğinden şüpheleniyor.
Yaşam Twitter

BİZE ULAŞIN