6 kazada trafiğe 8 kurban

İstanbul, Ağrı, İzmir ve Uşak'ta dün meydana gelen trafik kazalarında biri çocuk toplam 8 kişi hayatını kaybetti. Kazalarda 42 kişi de yaralandı

İstanbul Beşiktaş'ta dün 05.00 sıralarında Dolmabahçe Caddesi'nde meydana gelen kazada 1 kişi öldü 3 kişi de yaralandı. Yasin Delioğlu'nun kullandığı otomobil, kontrolden çıkarak, önce karşı yönden gelen belediyeye ait temizlik aracına ardından da yol kenarındaki ağaçlara çarparak güçlükle durabildi. Hurdaya dönen otomobilin sürücüsü ile otomobildeki Muhammed Kızılyer, Merve Yassıtaş yaralandı. İsmi öğrenilemeyen bir kadın yaşamını yitirdi. Çeltik-Büyükçavuşlu yolu üzerinde de iki otomobil kafa kafaya çarpıştı. Mutlu S. ile Besim A. öldü. 3 kişi de yaralandı.

ÇAKILLI YOLD A HIZ

Kocaeli'nde Koray Bayezit yönetimindeki otomobil ağaca çarptı. Bayezıt ağır yaralanırken yanındaki Çağdaş Acer hayatını kaybetti. Ağrı Patnos'ta ot toplamak için Tutak ilçesine gelen vatandaşları taşıyan araç, Oğlaksuyu köyü mevkiinde çakıllı yolda aşırı hız nedeniyle kontrolden çıkarak takla attı. Öznur Bezer (9) ile Güzel Kılıçaslan'ın(45) öldüğü kazada sürücü Mehmet Bezer ile Nahit Ayaz, Esra Ayaz, Canan Bezer, Aynur Bezer yaralandı.

DOLMUŞUN ALTINDA KALDI

İzmir'de Menemen ile Yenigaraj hattında yolcu taşımacılığı yapan minibüs Bayraklı'daki Turan Köprüsü yakınlarında bariyerlere çarpıp yan yattı. Aracın altında kalan yolcu Mehmet Sıraç Çaltekin(48) öldü. Uşak'ta Atatürk Bulvarı üzerinde yolun karşısına geçmeye çalışan Ramazan Kul (44), Muzaffer Akşehirli'nin kullandığı otomobilin çarpması sonucu yaşamını yitirdi. Mardin Kızıltepe'de de TIR ile midibüs çarpıştı. 30 kişi yaralandı.
BİZE ULAŞIN