Minik Gizem'in katili tanıdık!

Adana'da pazar günü kaybolan 6 yaşındaki Gizem Akdeniz, Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından oluşturulan özel ekip tarafından, öldürülmüş halde bulundu.

Adana'da pazar günü kaybolan 6 yaşındaki Gizem Akdeniz, Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından oluşturulan özel ekip tarafından, öldürülmüş halde bulundu.

Edinilen bilgiye göre olay, merkez Çukurova ilçesine bağlı Kabasakal Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, pazar günü öğle saatlerinde 6 yaşındaki Gizem Akdeniz 'parka gidiyorum' diyerek evden ayrıldı. Anne Hatice Akdeniz ise pazara gitti. Anne pazardan geldi ancak çocuk parktan dönmedi. Bunun üzerine anne parka giderek çocuğuna baktı ama bulamayınca, polise ve eşi Mustafa Akdeniz'e haber verdi. Olay yerine gelen polis kızı aramaya başladı. Çocuk Şube Müdürlüğü olaydan hemen sonra Cinayet Büro Amirliği ile birlikte özel ekip kurdu. Mersin'den arama kurtarma ekibi Adana'dan Can-Kur da aramalara katıldı. Polis helikopteri kaldırılırken, bu arada polis mahalledeki bütün güvenlik kameralarını tek tek inceledi. Yapılan incelemede kız çocuğunun en son kuzeni S.A. (25) ile görüldüğü tespit edildi. Polis, çocukları ve eşiyle kayıp kızın evine gelen S.A.'yı gözaltına alıp sorgulamaya başladı.

CİNAYETTE ŞOK DETAYLAR

Adana'da pazar günü kaybolduktan sonra öldürülmüş halde bulunan Gizem Akdeniz'i babasının amcasının oğlu S.A.'nın parkta oynarken arabasına alıp Kabasakal Mezarlığı'nın arkasına götürüp koli bandı ile bağlayıp bıçakladıktan sonra üzerine benzin dökerek yaktığı ve eve gelip arama çalışmalarına katıldığı ortaya çıktı.

Edinilen bilgiye göre, pazar günü Gizem Akdeniz öğle saatlerinde Tellidere Mahallesi'ndeki evinden çıkarak parka geldi. Bu arada annesi de pazara gitmişti. Anne Hatice Akdeniz pazardan geldi ancak kızı Gizem bir türlü eve gelmedi. Bunun üzerine Hatice Akdeniz, durumu polis ve eşine haber verdi. Olay yerine gelen polis mahallede arama yaptı ancak bulamadı. Bunun üzerine Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ve Çocuk Şube Müdürlüğü özel bir ekip oluşturdu. Bütün asayiş ekipleri ve çocuk şube ekipleri çocuğu bulmak için seferber oldu. Önce polis hakim kararı çıkartarak mahalledeki bütün evleri tek tek aradı.

Bu arada parkta o saatte bulunan çocuklar da tek tek sorgulandı. Çocuklardan biri Gizem'i en son babası Mustafa Akdeniz'in amcasının oğlu S.A. ile gördüğünü söyledi. Bunun üzerine polis S.A. ile görüşürek Gizem ile son görülen kişi olduğunu söyledi. S.A. parkta yanına gittiğini eve gitmesi gerektiğini söylediğini belirtti. Polis zanlıya ondan sonra nerelere gittiğini sordu. Zanlı ailesini pikniğe götürdüğünü ve daha sonra nerelere gittiğini anlattı. Polis bunu üzerine S.A.'yı serbest bıraktı. Daha sonrada arama yapmaya devam etti. Polis Ankara'dan arama köpeği getirilmesini istedi. Diğer taraftan güven timleri de devreye girerek sokak karış karış arandı. Helikopterle aramaya havadan destek verildi.

Çocuk Şube Müdürlüğü Deniz Polisi'yle birlikte çocuğun DSİ'ye ait sulama kanalına düşebileceği ya da öldürüldükten sonra kanala atılabileceği ihtimali üzerine kanalda 5 kilometre boyunca arama yaptı. Yapılan aramada bir sonuç çıkmadı. Ayrıca özel ekipten bir kısmı ise S.A.'nın o gün 'Gittim" dediği yerlerdeki güvenlik kameralarını ve mobese görüntülerini tek tek inceledi. Yapılan incelemelerde S.A.'nın gittim dediği bazı yerlerde olmadığı görüldü. Bunun üzerine S.A. aileyle birlikte arama yaparken polis tarafından gözaltına alındı. Zanlı, 30 dakika sonra sorguda Gizem'i öldürdüğünü itiraf etti. Zanlının özel güvenlik elemanı olarak çalıştığı Gizem'in evinin karşısında oturduğu Mustafa Akdeniz'in hemşirelik bölümünde okuyan kızı Gamze ile evlenmek istediği ancak verilmediği için cinayeti işlediği öğrenildi. Zanlının Gizem'in parktan otomobiliyle alıp Kabasakal Mezarlığı Rüzgar Tepe Mevkii'ne getirip burada koli bandı ile bağladıktan sonra önce bıçaklayıp daha sonra benzin dökerek yakıp gittiği belirlendi. Ancak Gizem'in tam olarak yanmadığı tespit edildi. Zanlı gece itirafın ardından polisi Gizem'i bıraktığı yere götürdü. Polis Gizem'i zanlının gösterdiği yerde bulup inceleme yaptıktan sonra adli tıp kurumu morguna kaldırdı.

"GİZEM'İ ÖLDÜRÜP ARAMAYA KATILDI"

Zanlının Gizem'i pazar günü öldürdükten hemen sonra eve geldiği burada Gizem'in kaybolduğunu bilmiyormuş gibi ailesinin yanına gitti. Daha sonra anne ve baba ile arama çalışmalarına katıldı. Kendisinden şüphelenilmemesi için başka yere gitmeyip pazar gününden buyana işe bile gitmeyerek Gizem'in arama çalışmalarına katıldığı belirlendi.

Çalışmalar sırasında Gizem'in pazara gittiğini söyleyerek yönlendirme de yaptığı belirlendi.

GİZEM'İN BABASI KIZINI GÖRÜNCE YIKILDI

Adana'da pazar günü kaybolduktan sonra öldürülmüş halde bulunan Gizem Akdeniz'in babası, Adli Tıp Kurumu morgunda kızını gördükten sonra yıkıldı.

6 yaşındaki Gizem Akdeniz geçtiğimiz pazar günü kaybolmuş, gece bıçakla öldürüldükten sonra yakılmış halde merkez Çukurova ilçesine bağlı Kabasakal Mahallesi Rüzgar Tepe mevkiinde bulunmuştu. Bu haberi alan baba Mustafa Akdeniz kızın otopsi için kaldırıldığı Adana Adli Tıp Kurumu morguna geldi. Baba, bulunan kişinin kızı olmadığını düşünüyordu ve teşhis için morga girdi ancak cesedin kızına ait olduğunu görünce yıkıldı.

Adli Tıp'tan çıkan baba Akdeniz'i akrabaları güçlükle sakinleştirdi. Baba Akdeniz akrabalarının yardımıyla ayakta durabildi. Bu arada cinayeti ise Akdeniz'in amcasının oğlu S.A.'nın, Akdeniz'in hemşirelikte okuyan kızı Gamze Akdeniz ile evlenmek istediği ancak baba Akdeniz'in vermediği için işlediği öğrenildi. Gamze Akdeniz de Adli Tıp Kurumu'na gelerek gözyaşlarına boğuldu.

Minik Gizem'in cenazesi otopsinin ardından evlerine götürüldü. Cenazenin, Kabasakal Mezarlığı'na götürülerek toprağa verileceği öğrenildi.

BİZE ULAŞIN