Manisa'dan kara haber

Adana'da ölü bulunan 6 yaşındaki Gizem'den sonra bir kötü haber de Manisa Akhisar'da kaybolan 9 yaşındaki Umut'tan geldi!

Manisa'da 4 gündür kayıp olan ilkokul öğrencisi Umut Zambak'ın (9) cesedi, Akhisar İstasyonu'ndaki kullanılmayan su kuyusunda bulundu. Manisa İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri, 25 Nisan'dan bu yana aranan Zambak'ın cesedinin Akhisar İstasyonu sınırlarındaki kullanılmayan bir su kuyusunda bulunduğunu belirledi.

Bunun üzerine söz konusu alanda yapılan aramada bulunan ceset, ekipler tarafından çıkarıldı. Akhisar Atatürk İlkokulu öğrencisi Umut Zambak'ın, 25 Nisan Cuma günü eve dönmemesi üzerine arama çalışmaları başlatılmış, son olarak kaybolduğu günün akşamı Sevgi Yolu'ndan geçtiği güvenlik kamerası kayıtlarından tespit edilmişti.

Ailesi dün Müge Anlı'nın sunduğu Tatlı Sert programına da katılmıştı. Programa telefon bağlantısıyla katılan bir kişi yakın bir akrabalarını küçük çocuğu yarım saat önce gördüğünü söylemesi büyük bir heyecan yarattı. Ancak küçük çocuktan bu sabah kötü haber geldi.

VİDEO İÇİN TIKLAYIN!OTOPSİ İÇİN HASTANEYE KALDIRILDI

Manisa'nın Akhisar ilçesinde kaybolduktan 4 gün sonra su kuyusunda bulunan Umut Zambak'ın (9) cesedi, otopsi için Akhisar Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Umut'un cesedinin Akhisar İstasyonu'ndaki kullanılmayan su kuyusunda bulunduğunu haber alan yakınları, olay yerine gelerek yetkililerden bilgi aldı. Bu sırada aileden bazılarının fenalaştığı görüldü. Manisa Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekibinin çalışması sonucu evine yaklaşık 3 kilometre mesafedeki su kuyusundan çıkarılan ceset, cenaze aracıyla Akhisar Devlet Hastanesi Morguna götürüldü.

Baba Hasan Hüseyin Zambak, hastane önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, oğlunun 4 gün önce okul çıkışı eve geldiğini ancak annesinden izin almadan dışarı çıktığını ve kendisinden bir daha haber alamadıklarını söyledi.

4 günden bu yana oğlunu bulmaya çalıştıklarını anlatan Zambak, şöyle devam etti:

"Cesedi, evimize yaklaşık 3 kilometre mesafede, istasyonda bulundu. Normalde buralara gelmez, buralarda oynamazdı. Sormadan bir yere gitmezdi. Hareketli bir çocuktu. Arkadaşları gelir onlarla ya da kardeşiyle oynardı veya ders yapardı. Yabancıyla oynamazdı. Perşembe sabahı işten geldiğim için yatıp uyudum. Cuma günü çocuğu hiç görmedim. Cumartesi sabah internette oyun oynadıktan sonra alışveriş merkezi önünden geçerken arkadaşıyla çekilmiş güvenlik kamerası kayıtlarından gördüm. Arkadaşıyla görüştüm, yanına geldiğini birlikte yemek yedikten sonra okulun bahçesine oynamaya gittiğini ardından Umut'un eve döndüğünü söyledi. Başka bir bilgi yok dedi."

Umut Zambak'ın cenazesinin otopsi ardından ailesine teslim edileceği öğrenildi.

Akhisar Atatürk İlkokulu öğrencisi Umut Zambak'ın, 25 Nisan Cuma günü eve dönmemesi üzerine arama çalışmaları başlatılmış, son olarak kaybolduğu günün akşamı Sevgi Yolu'ndan geçtiği güvenlik kamerası kayıtlarından tespit edilmişti.
BİZE ULAŞIN