Piknikte kalp krizi geçirdi

Piknikte rahatsızlanınca başvurduğu hastanede kalp krizi geçirdiği anlaşılan ve üç kez duran kalbi çalıştırılan hasta, tıkanan damarın açılmasıyla yaşama tutundu.

Mehmet Nuri Servi (63), piknikteyken birden göğsünde ve sırtında ağrı başladı. Kalp krizi geçirdiği düşünülen Servi, yakınları tarafından Konya Farabi Hastanesine götürüldü.

Kalbindeki ana damarın tamamen tıkalı olduğu belirlenen hastanın, operasyona alınmak istendiği sırada üç kez duran kalbi çalıştırıldı. Anjiyo ile kapanan damarı açılan Servi, hayatta kaldı.

Hastanenin Kardiyoloji Uzmanı Dr. Murat Sakallı, hastanın vakit kaybetmeden hastaneye getirilmesinin çok önemli olduğunu söyledi. "Hastanın kalbi durduğunda hastanede olmasaydı ölebilirdi" diyen Dr. Sakallı, kalbinin tamamen tıkalı olan ana damarı başarılı şekilde açılan Servi'nin yaşama döndürdüğünü vurguladı.

Yazın gelmesiyle "mangal sezonunun" da açıldığını anlatan Sakallı, "Hastamız yağlı, tuzlu ve ölçüsüz yemek yemiş. Haliyle ağır yemek tüketmesi kalp krizini tetiklemiş" dedi.
BİZE ULAŞIN