Emniyetin aracıyla gezen polise dava

Emniyetin aracıyla gezen polise dava

Spor salonunun önüne park ettikleri emniyet aracının soyulmasına yol açan üç polis memuruna dava açıldı. Polislere 1 yıla kadar hapis istendi

İstanbul Narkotik Şube Müdürlüğü'nde görevli polis memurları Serhat B., Deniz Ş. Ve Fatih E. Küçükçekmece de bir otelin spor salonuna devam ediyorlardı. Geçtiğimiz ay yine bir gün Deniz Ş.'nin üzerine zimmetli Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü hizmetlerinde kullanılmakta araçla spora giden polisler, otelden çıktıklarında aracın sağ arka camının kırıldığını ve içinde bulunan telsiz, kamera, ses kayıt cihazı, kemik kulaklık ile cep telefonunun çalınmış olduğunu gördüler.

VALİLİK SORUŞTURMA İZNİ VERDİ
Üç görevli polis memuru hakkında İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından "237 Sayılı Taşıt Kanunu'na muhalefetten" ön inceleme başlatıldı. Yapılan ön inceleme sonucunda, İstanbul Valiliği'nce üç şüpheli polis memuru hakkında, söz konusu kanunun 16. maddesinde zikredilen, "devlete ait taşıtların tahsis olunduğu işin gayrisinde veya şahsî hususlarda kullanılmasının" suç olduğuna ilişkin ifadeleri doğrultusunda soruşturma izni verildi. Olayla ilgili savcılık tarafından da soruşturma başlatıldı. Yürütülen soruşturma sonunda 237 sayılı Taşıt Kanunu'na aykırı hareket eden, şüpheli polis memuru Serhat B.'nin bahse konu aracı istediği gibi özel işlerinde kullandığı, şüpheli polis memuru Fatih E.'nin ve diğer şüpheli polis memuru Deniz Ş.'nin zimmetinde bulunan aracı başkasının kullanımına izin verdikleri iddia edildi. Üç polis memuru hakkında 1 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Dava önümüzdeki günlerde asliye ceza mahkemesinde görülecek.
BİZE ULAŞIN